Порушень на суму понад 2,5 млн грн виявили аудитори в Одеській обласній клінічній лікарніПрацівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили ревізію Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради», під час якої виявили фінансових порушень (недоотримання та втрат фінансових ресурсів, незаконних витрат) на загальну суму 2,6 млн грн. Ревізією охоплено період з 01.01.2017 по 31.07.2020.

Зокрема, лікарнею протягом 2016-2019 років оплачувалась робота персоналу територіальної повірочно-дозиметричної лабораторії, який надавав платні послуги. Оплата здійснювалась за рахунок коштів загального фонду і на це витрачено більш як 1 млн грн (з нарахуваннями).

Всупереч вимогам законодавства, до вартості договору на поставку апаратів штучної вентиляції легень включено суму ПДВ, від якого придбання товарів на час епідемії коронавірусу звільняється від оподаткування, що призвело до втрат лікарні на суму 720 тис. грн.

Окрім цього, лікарнею не перераховані до місцевого бюджету 502 тис. грн, що відшкодували орендарі за спожиті комунальні послуги, утримання будинків та прибудинкової території, а також дебіторську заборгованість, яка виникла за попередні роки.

Аудиторами також встановлено: використання орендарями орендованих площ більших, ніж зазначено у договорах оренди (майже 100 тис. грн); з порушенням законодавства використано коштів на оплату праці (158 тис. грн); порушення законодавства у сфері закупівель та інші.

Під час ревізії завдяки аудиторам відшкодовано 1,5 млн грн.

Лікарні направлено вимоги щодо усунення виявлених фінансових порушень.

За допущені порушення фінансової дисципліни на 5 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Матеріали ревізії передані до правоохоронних органів.


Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби.