Чи є керівництву Кілійського міжрайводгоспу щось приховувати?У чіткій та суворій відповідності до вимог чинного законодавства Південний офіс Держаудитслужби з 10.08.2020 розпочав ревізію фінансово-господарської діяльності Кілійського міжрайонного управління водного господарства. Заздалегідь, як того вимагають нормативні документи, за 10 днів об’єкт контролю повідомили про контрольний захід, на сайті Південного офісу Держаудитслужби було розміщено повідомлення про початок ревізії.

На підставі направлень на проведення контрольного заходу ревізійна група вийшла на об’єкт контрою, проте керівництвом Кілійського МУВГ з надуманих причин до проведення заходу державного фінансового контролю працівників офісу допущено не було. Для сприяння проведенню ревізії та усуненню протиправних необґрунтованих перешкод про інцидент Південний офіс Держаудитслужби повідомив правоохоронні органи.

З 03.09.2020 ревізори виїхали для проведення запланованої ревізії, про що також було попередньо повідомлено об’єкт контролю. Проте керівник Кілійського МУВГ саме на період початку ревізії вирішив піти у відпустку. А ревізійну групу знов не допустили до проведення ревізії без будь-яких пояснень.

Працівники офісу вимушені були звернутися до Національної поліції щодо сприяння у проведенні планової ревізії та усуненні перешкод працівниками Кілійського МУВГ. Законодавством України визначено, що у разі недопущення працівників органу державного фінансового контролю на територію підприємства, установи, організації, відмови у наданні документів для ревізії та будь-якої іншої протиправної дії органи Національної поліції на прохання цих осіб зобов'язані негайно вжити відповідних заходів для припинення такої протидії, забезпечити нормальне проведення ревізії, охорону працівників органу державного фінансового контролю, документів та матеріалів, що перевіряються, а також вжити заходів для притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності» (ст. 14 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»).

Така затята протидія у проведенні контрольного заходу налаштовує на думку про можливі порушення, які приховує керівництво Кілійського МУВГ. Це дало підстави Державній аудиторській службі України звернутися до Державного агентства водних ресурсів України з метою сприяння у проведенні ревізії та усунення перешкод з боку керівництва Кілійського МУВГ. Наразі вирішення питання розглядається вже безпосереднім органом управління Кілійського МУВГ – Басейновим управлінням водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.

Південний офіс Держаудитслужби завжди готовий до конструктивної співпраці, тому пропонуємо об’єкту контролю більше не створювати різного роду інсинуацій, не висвітлювати на фейсбуці перекручене особисте сприйняття реальних подій, проте якнайшвидше опанувати чинне законодавство та припинити протидіяти закону.