Одеські аудитори за січень-квітень 2020 року виявили фінансових порушень на загальну суму 62 млн грнВід початку року на об’єктах контролю державні аудитори Південного офісу Держаудитслужби виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 62 млн грн.

Аудиторами забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 20,3 млн грн. До бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, підприємств і організацій надійшло 14 млн грн. Відшкодовано і поновлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, які допустили підконтрольні об’єкти, на 6,3 млн грн.

У рамках здійснення системного контролю за усуненням виявлених недоліків і порушень, повнотою відшкодування втрат та забезпечення персональної відповідальності посадових осіб за виявлені порушення: до правоохоронних органів передано 12 матеріалів контрольних заходів, за їх матеріалами правоохоронними органами розпочато 21 досудове розслідування, долучено до кримінальних проваджень 5 матеріалів, вручено 14 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За вчинені порушення та недотримання законодавства з фінансових питань 33 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 37 – до матеріальної та дисциплінарної відповідальності.

Від початку року аудиторами завершено 4 державних фінансових аудити. Встановлено фактів неефективних управлінських дій та рішень, що призвели (можуть призвести) до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 132 млн грн. Аудиторами надано 32 пропозицій, об’єктами контролю (з урахуванням наданих пропозицій у минулих роках) враховано 41.