Колишнє керівництво ДП «Одеський морський торговельний порт» нарахувало собі 3 млн грн премій та заохочень за збиткову діяльністьУ відповідь на звернення ДП «Одеський морський торговельний порт» працівники Південного офісу Держаудитслужби провели позапланову ревізію окремих питань підприємства (період з 01.01.2019 по 31.12.2019). Аудитори виявили у діяльності Порта фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 8,4 млн грн.

Зокрема, аудитори встановили, що весь 2019 рік Порт працював без затвердженого річного фінансового плану та показав збитковість своєї діяльності. Проте керівник Порту та посадовці, які його тимчасово заміщували до жовтня 2019 року, регулярно отримували премії та заохочення на підставі наказів, які самі собі й підписували. Загальна сума таких собі «винагород» – майже 3 млн грн.

Окрім цього, аудиторами документально підтверджена відсутність протягом 2019 року на робочому місті 7 працівників Порту, що унеможливлює виконання ними своїх посадових обов’язків. Тоді як за цей період їм регулярно нараховувалась та виплачувалась заробітна плата, що призвело до втрат підприємства (разом з перерахуваннями єдиного соціального внеску) на загальну суму 5,4 млн грн.

Підприємству направлено вимогу про усунення виявлених під час ревізії порушень.

Матеріали ревізії передані до Слідчого управління Головного управління Національної поліції України в Одеській області.