Підсумки колегії Південного офісу Держаудитслужби


Сьогодні на розширеному засіданні колегії Південний офіс Держаудитслужби звітував перед громадськістю про результати діяльності за 2019 рік.

У засіданні взяв участь перший заступник Голови Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Овечкін, були присутні керівники департаментів облдержадміністрації, начальники управлінь Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській та Херсонській областях, працівники офісу, представники засобів масової інформації.

У промові В’ячеслав Овечкін передав слова подяки за результативну роботу колективу офісу від голови Одеської облдержадміністрації Максима Куцого: «В результаті децентралізації владних повноважень на місця передані й відповідні фінансові ресурси. Але Держава повинна знати, чи ефективно, чи законно, чи за цільовим призначенням вони використовуються. На Одещині цю важливу функцію Держави успішно виконує Південний офіс Держаудитслужби. Активна робота фахівців Південного офісу сприяє поверненню державі значних сум фінансових ресурсів».

Головуючий – начальник Південного офісу Держаудитслужби подякував за висловлену високу оцінку і зазначив, що 2019 рік був складним, але продуктивним для офісу. Аудитори наполегливо працювали над виконанням завдань, поставлених Урядом перед Службою у сфері державного фінансового контролю, у взаємодії з керівництвом обласної державної адміністрації. Очільник офісу виказав упевненість у подальшій такій налагодженій плідній взаємодії.

Далі Олег Муратов зазначив, що 31 січня відбулась підсумкова річна колегія Держаудитслужби. Так, 2020 рік почався зі змін для Служби. Указом Президента України доручено Уряду створити шляхом реформування Держаудитслужби новий орган – Офіс фінансового контролю. Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1025 утворено Офіс фінансового контролю як інспекцію, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 лютого 2020 року № 74-р призначено Ігоря Михайловича Буграка Головою Офісу фінансового контролю.

Далі Олег Муратов представив аналіз основних показників роботи, зазначивши, що одеські аудитори закінчили рік впевнено, демонструючи ефективність діяльності. Загалом проведено більше 750 заходів державного фінансового контролю. Ревізіями виявлено порушень, що призвели до втрат, на понад 154 млн грн. З них більша частина, майже 110 млн грн, – це незаконні, нецільові витрати та недостачі, і понад 44 млн – недоотримання фінансових ресурсів.

«Нам вдалося суттєво підвищити свою ефективність. Якщо у 2017 році у середньому на одну ревізію ми виявляли порушень на 1 млн грн, то за підсумками минулого року ця цифра зросла практично вдвічі – 1,9 млн грн. Кожний інспектор за рік виявив порушень на майже 9 млн грн. Це вагомий показник, враховуючи, що у середньому по Україні ця цифра складає 4 млн грн. Це демонструє ефективність фактично кожного з вас», – зазначив Олег Муратов.

Важливий показник, на зростанні якого керівництвом офісу завжди робився акцент, – відшкодування виявлених втрат і порушень. Аудиторами забезпечено повернення до державного, місцевих бюджетів більше 61 млн грн. «Зазначу, що по Україні кожна 9-та повернута до бюджетів гривня забезпечена одеськими інспекторами. Це найкращий показник по Україні».

Протягом року офіс співпрацює з правоохоронними органами: розпочато 46 досудових розслідувань, вручено 28 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, що є найкращими показниками по Україні.

«Зрозуміло, цікаво подивитись, на скільки ми відпрацьовуємо кошти, які держава на нас витратила, – продовжив головуючий, – зазначу, що ефективність роботи апарату Південного офісу майже 200 %, тобто на кожну гривню, яку витратили на наше утримання, ми повернули до бюджетів вдвічі більше».

Далі головуючий надав слово начальнику відділу контролю у сфері закупівель Олександру Васильєву, зазначивши, що пріоритетним завданням для органів державного фінансового контролю на 2019 рік було визначено контроль у сфері публічних закупівель. Аудиторами проведено моніторинг 635 процедур закупівель, порушення законодавства встановлені на більше 3 млрд грн. Упереджено наслідків порушень у сфері закупівель за 316 процедурами на загальну суму понад 1,6 млрд грн шляхом відміни торгів та розірвання договорів на суму 107 млн грн. Олександр Васильєв розповів про підстави для початку моніторингу та навів приклади типових порушень.

На колегії було обговорено також результати фінансового контролю в освітній і соціальній галузях, а також стан дотримання антикорупційного законодавства та виконавської дисципліни у Південному офісі. За підсумками розгляду було прийнято відповідне рішення колегії.


З результатами роботи Південного офісу Держаудитслужби за 2019 рік можна ознайомитись тут.