Колишній голова Окнянської РДА незаконно сам собі виплатив надбавок, премій та матеріальної допомоги майже на 350 тис. грнУ рамках співпраці із Одеською обласною державною адміністрацією, на виконання протокольного доручення від 30.09.2019 року № 26 засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати Південним офісом Держаудитслужби проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Окнянської райдержадміністрації Одеської області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» передбачено, що головам районних державних адміністрацій надбавки можуть встановлюватися керівником державної служби у відповідній держадміністрації за погодженням з головами обласних держадміністрацій.

Проте колишній голова Окнянської РДА Безименко О.С. у червні-грудні 2017 року без погодження з керівництвом Одеської обласної державної адміністрації самостійно виплачував надбавку за виконання особливо важливої роботи, що призвело до незаконної виплати цієї надбавки у сумі 230,13 тис. грн.

Окрім того, згаданому колишньому очільнику райдержадміністрації у вересні та грудні 2017 року нараховано та виплачено надбавку за інтенсивність праці у розмірі 200 % при встановленій – 100 %, що призвело до необґрунтованих витрат коштів державного бюджету у сумі 16 тис. грн. Тобто колишній голова Окнянської районної державної адміністрації Безименко О.С. отримував кошти лише на підставі розпоряджень, які сам і підписував.

Зазначені вище порушення також призвели до виплати Безименку О.С. у завищеному розмірі матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, на оздоровлення, відпускних та розрахункових за період з 01.06.2017 по 30.11.2018 на суму 103 тис. грн.

За результатами ревізії об’єкту контролю направлено вимогу щодо усунення порушень, матеріали ревізії передано до місцевої прокуратури та повідомлено Національну поліцію України, головного бухгалтера райдержадміністрації притягнуто до адміністративної відповідальності.

Слід зазначити, що Безименко О.С. з листопада 2018 року займає посаду голови Окнянської районної ради.


ДОПОВНЕНО.

За інформацією, отриманою від Котовської місцевої прокуратури Одеської області, 10 січня 2020 року за частиною 2 статті 191 Кримінального кодексу України розпочато кримінальне провадження за фактами встановлених під час ревізії фінансових порушень, допущених посадовими особами Окнянської райдержадміністрації.