Одеські аудитори попередили порушень у сфері закупівель на 1,6 млрд грнВже цілий рік Південний офіс здійснює принципово новий публічний, прозорий та відкритий контрольний захід у сфері закупівель, який має назву моніторинг закупівель.

Основною перевагою моніторингу закупівель з-поміж інших контрольних заходів є його оперативність та дієвість, адже він здійснюється в режимі реального часу в електронній системі Прозоро та має на меті саме попередження порушень у цій сфері, і про це свідчать результати нашої діяльності.

Так, у поточному році аудиторами Південного офісу Держаудитслужби проведено моніторинг 635 процедур закупівель загальним обсягом понад 4,7 млрд грн, з яких порушення законодавства про закупівлі встановлені у 618 процедурах закупівель на суму більше 3 млрд гривень.

Упереджено наслідків порушень у сфері закупівель за 316 процедурами закупівель на загальну суму понад 1,6 млрд грн шляхом відміни торгів та розірвання договорів.

Останнім гучним прикладом нашої допомоги стали 71 процедура закупівлі продуктів харчування освітянами нашого міста за рамковими угодами на суму майже 960 млн грн.

Моніторингом було встановлено, що не всі учасники таких закупівель відповідали вимогам Замовників, у зв’язку з чим останніх було зобов’язано вжити передбачених законодавством заходів.

Дослухавшись до наших пропозицій, усі вказані процедури закупівлі відмінені, та замовники не понесуть відповідальності.