На колегії обговорили основні результати роботи Південного офісу ДержаудитслужбиСьогодні на засіданні колегії Південного офісу Держаудитслужби обговорили результативні показники роботи за 9 місяців поточного року за участю керівництва офісу, членів колегії та керівників відділів офісу. Відкрив і провів засідання Олег Муратов – голова колегії, начальник Південного офісу Держаудитслужби.Очільник офісу ознайомив присутніх з результатами колегії Держаудитслужби, зауваживши, що наразі розпочато суттєве реформування Державної аудиторської служби України: «Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 року Міністерство фінансів України починає здійснювати заходи щодо оптимізації функцій та повноважень, структури та чисельності органів Служби. Серед суттєвих змін: перегляд здійснення державного фінансового контролю в частині проведення переважно інспектування за ризик-орієнтовним вибором об’єктів. Залишається у пріоритетних напрямах перевірки місцевих бюджетів, моніторинг закупівель», – зазначив Олег Муратов.Далі начальник офісу провів аналіз роботи аудиторів, розповів про надбання та досягнення аудиторів, а також вказав на певні недоліки в роботі, зауваживши на їх негайному виправленні.

На продовження обговорення про результати ревізій та аудитів бюджетів Одеської області, удосконалення механізму проведення державного фінансового аудиту місцевих бюджетів доповіла начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Надія Пустова. Тільки у третьому кварталі відділом перевірені бюджети Ананьївського та Кодимського районів, Олександрівської та Крижанівської сільських рад. Начальник відділу детально розповіла про результати контрольних заходів, виявлені порушення та недоліки перевірених об’єктів, доповіла про плани на останній квартал року.Контроль за проведенням закупівель – пріоритетний напрям для аудиторів. З аналізом роботи у цій сфері виступив начальник відділу Олександр Васильєв. Було розглянуто ефективність проведення моніторингу закупівель та перспективні напрями його удосконалення, зокрема зміни у законодавстві, які будуть введені в дію у 2020 р. стосовно посилення відповідальності за порушення публічних закупівель.

Офіс продовжує ефективну співпрацю з правоохоронними органами. З метою реалізації результатів контролю до правоохоронних органів передано 44 ревізійних матеріали. За результатами їх розгляду розпочато 36 досудових розслідувань, долучено до кримінальних проваджень 10 матеріалів ревізій, вручено 25 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 136 посадових особи.Також члени колегії заслухали результати роботи з розгляду звернень громадян та виконавської дисципліни в офісі. За результатами роботи прийнято Постанову колегії Південного офісу Держаудитслужби.