РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ

Апарату Південного офісу Держаудитслужби за 2016 рік


Протягом 2016 року проведено 138 ревізій певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності, 10 перевірок державних закупівель, комісійну перевірку, 3 ревізії виконання місцевих бюджетів, 3 державних фінансових аудита діяльності суб`єктів господарювання та державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм.

Ревізіями виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 127 підприємствах, установах та організаціях на загальну суму 83,5 млн грн, в тому числі: недоотримання фінансових ресурсів – 40,3 млн грн, незаконних витрат – 39,7 млн грн, нецільових витрат – 507,07 тис грн та недостач ресурсів – 3 млн грн.

Проведено моніторинг 103 процедур державних закупівель загальною очікуваною вартістю 1 млрд грн. За наданими рекомендаціями попереджено порушень за 55 процедурами закупівель на загальну суму 523,2 млн грн через ініціювання перед підконтрольними об`єктами відміни конкурсних торгів та розірвання договорів, що укладені з порушеннями процедур закупівель.

У 2016 році здійснювався операційний аудит на ПАТ «Одеський припортовий завод», ДП «Одеський морський торговельний порт», ДП «Морський торговельний порт «Южний», ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ», ДП «Адміністрація морських портів України» та 4-х його філіях.

За 2016 рік операційним аудитом охоплено фінансових та матеріальних ресурсів відповідно до платіжних доручень, наданих для моніторингу на загальну суму 6,5 млрд грн.

За результатами моніторингу господарських операцій та платіжних доручень державними аудиторами складено 160 довідок про ризикові операції та фінансові порушення, що можуть призвести (призвели) до незаконного та неефективного витрачання державних ресурсів на загальну суму 42,85 млн грн.

У результаті реагування об’єктів контролю на застереження державних аудиторів, викладених у довідках, протягом 2016 року усунуто ризикових операцій та фінансових порушень на загальну суму 22,55 млн грн, що становить 52,6% від загальної суми виявлених порушень.

Протягом 2016 року проведено 3 державних фінансових аудита діяльності суб’єктів господарювання та державний фінансовий аудит виконання міської цільової програми надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення міста Одеси, за результатами яких надано 24 пропозиції.

За результатами державних фінансових аудитів діяльності враховано 52 пропозиції та рекомендації (з урахуванням 23 наданих у попередніх роках), унаслідок впровадження яких отримано економічний ефект на суму понад 3 млн грн.

В межах прав і наданих повноважень вжито відповідні заходи, в результаті яких протягом 2016 року відшкодовано та поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 23 млн грн.

Загальна сума фінансових ресурсів, які в результаті контрольних дій додатково надішли до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств, складає 7,4 млн грн.

З метою належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 66 ревізійних матеріалів. За результатами розгляду матеріалів контрольних заходів розпочато 22 досудових розслідування; вручено 4 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.


Протягом 2016 року перед органами прокуратури, об'єктами контролю або його органом управління, іншими державними органами ініційовано 9 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів; пред'явлено 2 позови.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності за ст. 164-2 КУпАП притягнуто 410 посадових осіб, за ст. 164-12 – 9, за ст. 164-14 – 6.

До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 118 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.

Керівникам центральних і місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 157 інформацій та забезпечено прийняття ними 115 управлінських рішень, відповідно до яких 65 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 21 - до матеріальної та 8 звільнено із займаних посад.