31 березня 2017 року

 

 

За час планової ревізії міського бюджету, фінансово-господарської діяльності Виконавчого комітету Чорноморської міської ради аудитори зафіксували низку фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 445 тис. грн.

Серед найбільш суспільно значимих фактів аудитори встановили, що протягом 2013–2016 років без рішення міської ради, що є прямим порушенням законодавства, Чорноморському міському голові та його заступникам незаконно призначались та сплачувались премії до святкових, професійних та ювілейних дат. Сума втрат, нанесених  бюджету, – 169,5 тис. грн, що разом з нарахуваннями складає 227 тис. грн.

Окрім того, міський бюджет зазнав матеріальної шкоди в сумі майже 82 тис. грн  від наступного факту. Встановлено, що комендант адміністративно-господарчої групи Виконавчого комітету ЧМР обіймав дві посади одночасно.

Аудитори зафіксували й низку інших фактів. Так, Підприємству ТОВ ТРК «Іллічівське телебачення-3», у статутному фонді якого міській раді належить лише 50% (інші 50% належать недержавним підприємствам та фізичним особам), міська рада постійно надавала безповоротну фінансову підтримку. Через це нераціонально та неефективно міською радою у 2013-2016 роках витрачено 3,5 млн грн бюджетних коштів. Ще більше ніж 800 тис. грн міська рада витратила на фінансову підтримку збиткового комунального підприємства «Муніципальна охорона».

За недотримання законодавства з фінансових питань на двох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення, а Виконавчому комітету Чорноморської міської ради зупинено операції з бюджетними коштами на рахунках.

Матеріали ревізії передані до правоохоронних органів.