28 грудня 2016 року

 

Сьогодні відбулась прес-конференція начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова.

Тема прес-конференції: «Південний офіс Держаудитслужби: підсумки та плани».

Надаємо прес-реліз заходу:

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Результати роботи Південного офісу Держаудитслужби

у 2016 році

 

Ø                 ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОБОТИ

 

Протягом січня-грудня 2016 року проведено близько 150 заходів державного фінансового контролю, 10 перевірок державних закупівель, 3 ревізії виконання місцевих бюджетів, 3 державних фінансових аудита діяльності суб`єктів господарювання та державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм.

 

Виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму близько 82 млн грн, в тому числі:

·                    недоотримання фінансових ресурсів – близько 40 млн грн;

·                     незаконних витрат – 38 млн грн;

·                    нецільових витрат – 1 млн грн;

·                    недостач ресурсів –3 млн грн.

В межах прав і наданих повноважень апаратом Південного офісу Держаудитслужби вжито відповідні заходи, в результаті яких відшкодовано державному та місцевим бюджетам більше ніж 30 млн грн.

 

До правоохоронних органів передано понад 60 ревізійних матеріалів. За результатами розгляду матеріалів контрольних заходів розпочато 22 досудових розслідування; вручено 4 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

 

До Державної служби фінансового моніторингу направлено пропозиції про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму 131 млн грн.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто понад 400 осіб.

До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 113 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.

 

Ø                 ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

Держаудитслужба звертає особливу увагу на подальший розвиток попереджувального та поточного фінансового контролю. Мається на увазі аналіз закупівель, а також державний фінансовий аудит окремих господарських операцій.

За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) за рік працівники Держаудитслужби перевірили 105 процедур закупівель на загальну суму 1 млрд 100 млн грн.

Через виявлені порушення у сфері закупівель за рекомендаціями Офісу попереджено та відмінено Замовниками 60 процедур закупівель на загальну суму понад 550 млн грн.

Таким чином, практично половина закупівель, перевірених Південним офісом, була проведена з порушенням законодавства.

 

Ø                 ОПЕРАЦІЙНИЙ АУДИТ

У 2016 році операційний аудит проводився на Державному підприємстві «Адміністрація морських портів України», його філіях та на ДП «Одеський МТП», «МТП «Чорноморськ», «МТП «Южний» та ПАТ «ОПЗ».

 

Під час проведення операційного аудиту на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки Одеської області працівники Південного офісу Держаудитслужби виявили 170 фактів незаконного та неефективного використання державних ресурсів (складено довідок) на суму 44 млн грн.

Завдяки проведенню фахівцями Офісу операційного аудиту, головний акцент якого зосереджено на попередженні порушень, протягом 2016 року недопущено незаконних та неефективних витрат майже на 24 млн грн.

 

Ø                 ПРІОРИТЕТНИМИ НАПРЯМКАМИ РОБОТИ У 2017 РОЦІ:

·                    будуть комплекс заходів, направлених на профілактику порушень фінансової дисципліни, тобто на їх попередження й недопущення державними підприємствами та бюджетами всіх рівнів незаконних витрат. Цей акцент залишатиметься пріоритетним у нашій діяльності;

·                    будемо здійснювати аналіз закупівель з метою їх оцінки та подальшого моніторингу, починаючи з оприлюднення інформації про початок процедури закупівель в електронній системі «Прозорро»;

·                    також будемо продовжувати проводити фінансовий аудит діяльності бюджетоутворюючих підприємств регіону, державний фінансовий аудит місцевих бюджетів, зокрема бюджетів об'єднаних територіальних громад;

·                    продовжимо практику участі в засіданнях міських та районних рад області;

·                    будемо продовжувати робити структуру максимально відкритою та прозорою, проводити прес-конференції, брифінги, спілкуватись з журналістами.

 

«Телефон довіри» Південного офісу Держаудитслужби: 728-36-86.

 

65107,м.Одеса, вул Канатна,83 тел. 728-36-42, факс 722-02-26,

Е-mail:odesa@dkrs.gov.ua Код ЄДРПОУ №20991151 http://www.odoblkru.gov.ua