28 березня 2017 року

 

 

Фахівці Південного офісу Держаудитслужби під час державного фінансового аудиту на державному підприємстві «Одеський державний цирк» виявили чинники, які негативно позначилися на стані його фінансово-господарської діяльності. Аудит охопив період діяльності з 01.01.2012 по 31.12.2016.

Фінансовим результатом діяльності Підприємства був збиток, загальна оцінка ефективності управління та використання його активів мала низький рівень, система внутрішнього контролю, як на зовнішньому рівні галузі, так і на внутрішньому рівні, не була досить дієвою.

Загалом, аудитори виявили, що Підприємство втратило 750 тис. грн доходів, неефективно використало коштів у сумі 550 тис. грн, незаконно використало 929 тис. грн. Також встановлено недоотримання коштів та майна Підприємством та державним бюджетом на суму майже 11 млн грн.

Так, складна економічна ситуація та підвищення рівня конкуренції з боку приватних підприємств призвела до зменшення кількості вистав та, як наслідок – до втрати доходів Підприємства лише у 2016 на 750 тис. грн.

Розрахункові втрати доходів від здачі в оренду майна склали: Підприємством – 3 млн грн, державним бюджетом – 7 млн грн. Втрати державного майна встановлені на загальну суму 945 тис. грн.

У зв’язку із не проведенням змін штатного розпису, на 6 штатних одиниць необґрунтовано використано коштів фонду оплати праці з нарахуваннями, без обсягу робіт та обґрунтувань щодо їх утримання, на загальну суму 550 тис. грн.

Зайво витрачено 929 тис. грн коштів фонду оплати праці на різного роду надбавки та доплати, невірно встановлені тарифні розряди та ін.

За результатами аудиту виявлено й інші фактори ризику та надано низку рекомендацій для підвищення ефективності управління державними підприємством, зокрема, надано пропозицію на рівні Міністерства культури України щодо розгляду відповідності займаній посаді директора ДП«Одеський державний цирк».