24.07.2017

 

Порушень на 1,2 млн грн виявили одеські аудитори в Одеському державному аграрному університеті

 

Працівники апарату Південного офісу Держаудитслужби провели ревізію фінансово-господарської діяльності Одеського державного аграрного університету. За результатами ревізії встановлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 1 246 тис. грн.

Так, в університеті коштом загального фонду оплатили комунальні послуги (водопостачання та водовідведення, теплопостачання, газопостачання, постачання електроенергії), які фактично були спожиті при наданні послуг з контрактного навчання. Через це з порушенням витрачено понад 656 тис. грн. Ще 63 тис. грн витрачено на покриття витрат орендарів за комунальні послуги.

Порушення з оплати праці, допущені через завищення погодинної оплати праці за виробничу та переддипломну практику залученим висококваліфікованим спеціалістам, завищення розмірів тарифних ставок та надбавок за вислугу років педагогічним працівникам, необґрунтоване нарахування премій та заробітної плати за невідпрацьований час, із урахуванням зайвого перерахування єдиного соціального внеску становили 160 тис. грн.

Окрім того, в університеті зайво провели індексацію стипендій та інші виплати студентам, які не мали на це право, виплатили стипендії відрахованим аспірантам на суму 260 тис. грн.

Державний бюджет недоотримав 55 тис. грн через ненарахування іноземним студентам пені за навчання, а університет – плати за спільне користування технологічними мережами в сумі 51 тис. грн.

Під час ревізії об’єкт контролю відшкодував втрат на суму 674 тис. грн.

За недотримання законодавства з фінансових питань п’ятьох  посадових осіб навчального закладу притягнуто до адміністративної відповідальності, а до університету застосовано такий захід впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами.

Матеріали ревізії передані до Одеської місцевої прокуратури. Про результати ревізії поінформовано УСБУ в Одеській області.