20 квітня 2017 року

В Одесі обговорили особливості застосування Закону України «Про публічні закупівлі»

              Дано старт дуже важливому проекту з навчання правильному застосуванню на практиці Закону України «Про публічні закупівлі». Перші навчання «Особливості застосування Закону України «Про публічні закупівлі» пройшли сьогодні, 20 квітня, з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та районних держадміністрацій.
              Семінар організований спільно Одеською облдержадміністрацією та Південним офісом Держаудитслужби.

              У вступному слові Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зазначив, що це найважливіша та найуспішніша реформа, це реальний інструмент боротьби з корупцією. Але область знаходиться не на найкращих позиціях – 12 місце в рейтингу ефективності проведення закупівель не для Одеської області. «Ми сподіваємось увійти у топ-5 серед інших областей за вказаним показником. Тому ці заняття вкрай важливі та корисні для забезпечення ефективності, більшої обізнаності та інформованості відповідальних осіб при використанні електронної системи публічних закупівель.», – додав Максим Степанов.
              «Сучасний темп життя характеризується швидкими і глибокими змінами, які торкнулися різних сторін функціонування нашої держави. З набранням чинності Закону України «Про публічні закупівлі» серйозні зміни відбулися і в закупівельному процесі, перевівши його виключно в електронний формат, зробивши його прозорим і публічним», – зазначив у своєму виступі начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов.
              «Держаудитслужба як орган державного фінансового контролю реалізує повноваження щодо контролю у сфері закупівель через проведення інспектування, державного фінансового аудиту, перевірок закупівель та моніторингу закупівель», – сказав Олег Муратов.
              Для правильного застосування на практики Закону України «Про публічні закупівлі» на семінарі аудитори поділилися своїми знаннями, розглянули питання, як правильно проводити, планувати, визначати предмет закупівель. Допомогли вивчити вимоги до постачальника і предмету закупівель, тендерне забезпечення та його види, а також навели приклади типових порушень законодавства про закупівлі.
              Для довідки. У І кварталі 2017 року аудитори Південного офісу Держаудитслужби проаналізували 24 процедури закупівель загальною очікуваною вартістю 408,5 млн грн, з яких порушення встановлені по 17 процедурах закупівель на суму 351,6 млн грн.
              Виявлено порушень по 7 процедурах закупівель на загальну суму майже 247 млн грн через ініціювання перед підконтрольними об'єктами відміни конкурсних торгів.
              Станом на 20 квітня 2017 року Південним офісом Держаудитслужби виявлено порушень на загальну суму 527,5 млн грн через ініціювання перед підконтрольними об'єктами відміни конкурсних торгів.

              Посилання на слайди: Особливості застосування Закону України «Про публічні закупівлі»

              Посилання на слайди: Держаудитслужба як орган державного фінансового контролю у сфері публічних закупівель