15 лютого 2017 року

 

Колегія Південного офісу Держаудитслужби: нові завдання та пріоритети

 

15 лютого відбулося Розширене засідання Колегії під головуванням начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова. Метою заходу було як підбиття підсумків за 2016 рік, так і визначення завдань на 2017 р.

Зважаючи на важливі питання, винесені на розгляд колегії, на захід запрошено члени колегії, керівники Управлінь Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській та Херсонській областях, начальники структурних підрозділів апарату Південного офісу Держаудитслужби, фахівці відділів апарату Південного офісу Держаудитслужби, а також представники засобів масової інформації.

У своєму виступі Олег Муратов зазначив актуальність та необхідність конструктивного обговорення питань, що стосуються контролю за законністю та ефективністю використання коштів бюджетів усіх рівнів, державних цільових фондів, державного і комунального майна, інших активів держави та територіальних громад.

Він відмітив існуючі проблеми у дотриманні фінансової дисципліни в області та наголосив на необхідності продовження плідної роботи працівників Південного офісу для покращення фінансово-бюджетної дисципліни в регіоні.

Олег Муратов зауважив, що сьогоднішнє засідання є надзвичайно важливим заходом, який дозволяє почути існуючі проблеми та окреслити основні завдання щодо якісної роботи Служби.

«Користуючись присутністю всього колективу, ще раз підкреслю, що державний фінансовий контроль тепер спрямовано на:

- оцінку ефективного, законного, цільового, результативного використання та збереження державних фінансових ресурсів, досягнення економії бюджетних коштів;

- оцінку управління бюджетними коштами, стану фінансової і господарської діяльності, ефективності та результативності в діяльності підконтрольних установ;

- виявлення причин, що призвели до недоліків і порушень, надання рекомендацій для підвищення ефективності та результативності діяльності підконтрольних установ та використання ресурсів держави», – наголосив Олег Муратов. 

Він також зазначив, що аудитори повинні орієнтуватися на подальший розвиток попереджувального та поточного фінансового контролю – на аналіз державних закупівель та операційний аудит.

 

Результати роботи

 

Аналізуючи результати роботи, Валентина Король, перший заступник начальника Південного офісу Держаудитслужби, зазначила, що протягом минулого року забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму понад 30,4 млн грн. Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, що були виявлені в попередні роки, становить майже 9 млн грн.

Протягом 2016 року аудитори перевірили понад 140 підприємств, установ та організацій. На 94% із них виявлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

Проведено моніторинг 103 процедур державних закупівель загальною очікуваною вартістю 1 млрд грн, за якими встановлені порушення законодавства про закупівлі. За рекомендаціями аудиторів попереджено порушень за 55 процедурами на суму 523,2 млн грн через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів.

Протягом 2016 року за матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 22 досудових розслідування і вручили 4 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Для запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України направлено 9 інформацій на суму майже 131 млн грн.

Під час проведення операційного аудиту на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки області аудитори виявили 160 фактів незаконного та неефективного використання державних ресурсів (складено довідок) на суму 44 млн грн. Протягом 2016 року аудитори не допустили незаконних та неефективних витрат майже на 24 млн грн.

За порушення фінансово-бюджетної дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 425 посадових осіб підприємств, установ та організацій. Ще 65 посадовців притягнуто до дисциплінарної відповідальності, з них 8-х звільнено із посад. До матеріальної відповідальності притягнуто 21 особу.

 

 На засіданні також були заслухані питання стану дотримання антикорупційного законодавства і виконавської дисципліни в Південному офісі Держаудитслужбі.