9 березня 2017 року

 

В освітній сфері Бериславського району Херсонщини аудитори виявили порушень фінансової дисципліни майже на 700 тис. грн.

 

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності 34 установ та закладів освіти, фахівці встановили ряд порушень бюджетного законодавства в Комунальній установі «Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» (далі – Установа) загалом на суму 682 тис. грн.

Зокрема, Бериславська районна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа ім. В.К. Сергеєва, за рахунок загального фонду, замість надходжень спецфонду, оплатила 15 тис. грн за комунальні послуги, спожиті мешканцями гуртожитку та орендарями. Також за рахунок загального фонду кошторису віднесено видатки на оплату праці бухгалтера ДЮСШ, яка фактично займається веденням бухгалтерського обліку з надання платних послуг, на загальну суму 83 тис. грн, чим порушено вимоги чинного законодавства.

Всупереч діючому законодавству бухгалтерією нараховано і сплачено соціальних внесків на компенсацію невикористаної відпустки звільнених працівників закладів освіти на суму 134 тис. грн.

А на утримання орендованого майна профінансовано загалом 26 тис. грн на видатки з оплати праці сторожів, утримання яких не передбачено штатним розписом. Крім того, через невиконання умов договорів, за рахунок бюджетних коштів сплачено 40 тис. грн за комунальні послуги, спожиті орендарями.

У загальноосвітніх навчальних закладах аудитори встановили завищення вартості будівель та споруд на 511 тис. грн та лишки товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 15 тис. грн. 

Також встановлено факт передачі директором ДЮСШ в оренду приватній структурі земельної ділянки площею 64,39 га  без погодження районною радою та оформлення договору оренди. Таким чином, впродовж 2014-2016 років плату за користування ділянкою було занижено на загальну суму 118 тис. грн і надходила до спеціального фонду ДЮСШ. Водночас місцевим бюджетом недоотримано доходу від плати за користування даною ділянкою комунальної власності 86 тис. грн.

За бюджетні правопорушення та порушення порядку організації і ведення бухгалтерського обліку на посадових осіб складено 9 адміністративних протоколів.

Керівнику установи направлені вимоги по усуненню виявлених порушень та притягненню винних осіб до відповідальності. Матеріали ревізії направлено правоохоронному органу.

 

Прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області.