7.09.2017

 

Що ховає від державних аудиторів керівництво Кодимської міської ради на Одещині?

 

Нещодавно – 31 липня ц.р. – одеські державні аудитори розпочали ревізію міського бюджету та фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради Одеської області за період з 01.02.2015 по 30.06.2017.

Розпочали то й розпочали, нічого особливого тут немає. Ревізія – планова, проводиться згідно з Планом проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на ІІI квартал 2017 року.

Об’єкт контролю, тобто Кодимська міська рада відповідно до законодавства була завчасно про це попереджена.

Працівники Південного офісу Держаудитслужби надали заступникові голови Кодимської міської ради під особистий підпис направлення на ревізію та примірник програми ревізії для ознайомлення, який підписано 31.07.2017. Представники міськради здійснили відповідний запис у журналі реєстрації перевірок об'єкта контролю.

Тоді ж (31 липня ц.р.) аудитори надали запит керівнику міської ради про надання документів фінансово-господарської діяльності для перевірки питань, які передбачені у програмі ревізії, з терміном виконання до 14 години 31.07.2017.

Але цей запит посадові особи Кодимської ради проігнорували. Вочевидь, необізнаному читачеві таке може видатися дивним, але трапляється й таке…

Цього самого дня аудитори надали повторний запит для отримання документів фінансово-господарської діяльності Кодимської міської ради з терміном виконання до 10 години 01.08.2017.

Цього разу відповідь вони отримали вчасно. Але не таку, якої очікували: аудитори отримали листа від 31.07.2017 № 662/02-17, у якому йшлося про те, що заступник Кодимського міського голови Буйденко О.І. прийняв рішення не допускати посадових осіб Південного офісу Держаудитслужби до проведення ревізії.

На окрему увагу заслуговує причина недопуску аудиторів до проведення ревізії, наведена у згаданому листі Буйденка О.І.: аудитори, бачте, не зазначили чітких норм порушення законодавства міською радою та не навели відповідного обґрунтування. Тобто, навіть не розпочавши ревізії, аудитори мали вказати на конкретні порушення законодавства. Тут виникає ціла низка запитань: а звідки вони можуть знати про порушення, якщо контрольний захід не проведений? а навіщо, зрештою, проводити ревізію, якщо порушення вже відомі? про які обґрунтування щодо проведення ревізії йдеться, якщо ця ревізія передбачена у Плані проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на ІІI квартал 2017 року? І подібні запитання можна продовжувати…

Мабуть зайве стверджувати, що такими діями керівництво Кодимської міськради перешкоджає працівникам Південного офісу Держаудитслужби виконувати їхні службові обов'язки, на виконання яких вони уповноважені державою. І вже точно зайвим буде нагадування, що у Європі (і не тільки), на яку ми орієнтуємося, такі ситуації просто немислимі! Там навіть не уявляють, що представникові контрольного органу можна не надати потрібні для ревізії документи, чи не допустити його до проведення контрольного заходу. Між іншим, у деяких країнах Західної Європи лише за невчасне надання запитуваних документів передбачені жорсткі санкції...

Але в нас все набагато «гуманніше». Як наслідок протидія керівництва Кодимської міської ради роботі державних аудиторів унеможливлює вивчення та дослідження фактів про можливі порушення посадовими особами Кодимської міської ради використання бюджетних коштів, про що Південний офіс Держаудитслужби неодноразово повідомляли Кодимська районна державна адміністрація та громадська організація «Кодимська районна народна громадська рада».

То що ж таке цікаве відбувається у Кодимській міськраді? Що ховають її керівники під сьома замками? Очевидно, що відповіді на ці запитання могли б дати результати ревізії, якої там так бояться.

Про описаний інцидент поінформовано голову Одеської обласної державної адміністрації, прокурора Одеської області, начальника ГУНПУ в Одеській області та начальника УСБУ в Одеській області, Кодимську районну державну адміністрацію та громадську організацію «Кодимська районна народна громадська рада».