Що показав аудит Ананьївського районуНачальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов у місті Ананьїв взяв участь у нараді, головна мета якої – особисто розповісти, як і було обіцяно, про результати аудиту бюджету Ананьївського району.

(посилання)

Олег Муратов детально зупинився на виявлених проблемах району. Очільник офісу зазначив, що загальна сума втрат, додаткових надходжень до місцевих бюджетів та неефективного використання бюджетних коштів склала понад 62 млн грн.

Аудиторське дослідження показало відповідні прорахунки у прийнятті управлінських рішень керівниками в районі, встановлено певні можливі резерви наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. «Хоча про яке наповнення бюджетів може йти мова, коли у центральній районній лікарні віддаються в оренду приміщення за 1 грн за квадратний метр? Через не проведення експертної оцінки приміщень ЦРЛ тільки за три роки втрачено мінімум 375 тис. грн. Це тільки від орендарів, тільки по аптекам та аптечним пунктам, тільки по лікарні», – продовжив Олег Муратов. Південний офіс рекомендує керівництву району за проявлену безгосподарність розглянути питання відповідності займаній посаді головного лікаря цієї лікарні.

Незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів, посадовцями району допущено незаконне витрачання майже 1,5 млн грн бюджетних коштів, що свідчить про слабкий внутрішній контроль та низький кваліфікаційний рівень фахівців.

Також Олег Муратов окремо зазначив, що аудиторами перевірені численні скарги та повідомлення від депутатів і громадян, значна частина з викладених фактів підтвердилася, і це знайшло відображення в аудиторському звіті.

Мешканці району подякували Південному офісу за дослідження всіх питань та надання їм об’єктивної професійної оцінки.

За результатами аудиту надано низку рекомендацій та порад для ліквідації встановлених недоліків. Керівник офісу наголосив, що виконання цих пропозицій буде на його особистому контролі.