На колегії обговорили підсумки роботи першого півріччяСьогодні відбулась колегія Південного офісу Держаудитслужби, на якій підсумували роботу за перше півріччя 2019 року, говорили про досягнення, успіхи, визначили основні плани та пріоритетні напрями на наступний період.

Відкриваючи захід, Олег Муратов, голова колегії, оголосив оновлений склад колегії Південного офісу Держаудитслужби. До нього увійшли директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА Дмитро Радулов – у рамках подальшої співпраці офісу з облдержадміністрацією; ректор Одеського Національного економічного університету, заступник голови Ради ректорів закладів освіти Одеського регіону Михайло Звєряков – з метою подальшого розвитку співробітництва з вищими навчальними закладами та науковою спільнотою регіону.


До складу колегії також увійшла керівник Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Катерина Морозова у рамках налагодження співпраці з бізнесом регіону. У засіданні також взяла участь заступник Одеського міського голови Світлана Бедрега.

Далі у вступному слові Олег Муратов проінформував про результати засідання колегії Держаудитслужби за підсумками роботи за І півріччя. За аналізом результатів діяльності Південним офісом Держаудитслужби виконано основні завдання у сфері державного фінансового контролю, визначені Кабінетом Міністрів України, та пріоритетні завдання, встановлені Держаудитслужбою. Південний офіс доклав чимало зусиль для їх виконання: за підсумками загальної оцінки результативності заходів державного фінансового контролю апарат офісу увійшов у п’ятірку найкращих міжрегіональних територіальних органів та управлінь в областях. Це старання та наполеглива праця всього колективу, професійний внесок кожного працівника.

Очільник офісу також розповів про основні аспекти діяльності органів державного фінансового контролю, що були обговорені в Держаудитслужбі: форми реалізації державного фінансового контролю, їх місце у системі управління державними фінансами.

Далі на колегії проаналізували роботу офісу за напрямками діяльності. З доповіддю виступала перший заступник начальника Південного офісу Держаудитслужби Валентина Король. Так, від початку року одеські аудитори завершили 347 заходів державного фінансового контролю. З них – 31 ревізію та 11 аудитів.

Зберігається тенденція до зростання відсотка державних фінансових аудитів. Відносно минулого року їх питома вага зросла на 18 %. Надано 145 пропозицій та рекомендацій, з яких всі прийняті до виконання. За отриманою інформацією, від вже впроваджених пропозицій досягнуто додатковий економічний ефект в обсязі понад 103 млн грн.

Контроль у сфері публічних закупівель залишається пріоритетним напрямком роботи. Аудиторами проведено моніторинг 304 процедур закупівель загальним обсягом 1,6 млрд грн. Упереджено наслідків порушень у цій сфері на 314 мільйонів шляхом відміни торгів та розірвання договорів.

Кваліфіковано провести аудит або ревізію та обґрунтувати кожний знайдений факт порушення – важлива частина роботи. Але на цьому контрольний захід не закінчується. Для подальшої реалізації результатів контролю та притягнення до відповідальності винних у порушеннях осіб до правоохоронних органів передано 24 ревізійних матеріали. За результатами їх розгляду розпочато 28 досудових розслідувань, долучено до кримінальних проваджень 7 матеріалів та вручено 15 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Далі заслухали результати контролю у соціальній сфері – однієї з найважливіших сфер життя суспільства, яка торкається соціальних інтересів усіх верств населення. Цій вектор під неухильною увагою керівництва офісу. У І півріччі проведено низку контрольних заходів. За їх результатами встановлено порушень, що призвели до втрат, на більш як 16 млн грн. З них майже 5 млн вже повернуто. До адміністративної відповідальності притягнуто 19 посадовців, до дисциплінарної та матеріальної – 24 особи.

Наступні виступаючі проаналізували досягнуті результати в аграрній галузі, екології та природокористування, заслухали звіти про роботу з персоналом, стан дотримання антикорупційного законодавства та виконавської дисципліни в офісі, а також визначили основні проблемні питання для виконання завдань другого півріччя, на яких потрібно зосередити увагу вже сьогодні.