Одеські аудитори виявили у дитячому центрі «Молода Гвардія» порушень на суму 5 млн грнУ відповідь на звернення правоохоронних органів, публікації у засобах масової інформації Одеського регіону керівництво Південного офісу Держаудитслужби прийняло рішення включити до плану роботи ревізію фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Український дитячий центр «Молода Гвардія». І не дарма.

Працівники Південного офісу Держаудитслужби ревізію провели та встановили фінансових порушень на 5 млн грн. З них порушення, що призвели до втрат, виявлені на загальну суму 2,6 млн грн.

Зокрема, було перевірено використання Центром бюджетних коштів, передбачених бюджетною програмою «Будівництво та реконструкція об'єктів ДП «УДЦ «Молода Гвардія» та власних коштів Центру. Ці кошти було використано на реконструкцію тенісних кортів, футбольного, волейбольно-баскетбольного майданчиків з улаштуванням накриття та побутових приміщень на території дитячого центру, реконструкцію котельної з рідкого палива на природний газ, будівництво спортивного майданчику, улаштування мотузкового парку пригод, на виконання проектних робіт та інших ремонтно-будівельних робіт.

Аудитори встановили, що низка підрядних організацій безпідставно завищили вартість виконаних ремонтно-будівельних та проектних робіт, через що Центру завдано збитків на майже 1,6 млн грн. Підрядники з висновками аудиторів погодилися та на сьогодні вже повернули майже 1,2 млн грн.

Серед іншого, аудитори встановили, що Центром з порушенням законодавства використано кошти на оплату праці у сумі 924 тис. грн, списано матеріальних цінностей на загальну суму 70 тис. грн та інш.

За порушення фінансової дисципліни на 6-х посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення. За результатами проведеної ревізії Центру направлено вимоги щодо усунення порушень законодавства. Матеріали ревізії передані до Управління Служби безпеки України в Одеській області.