Південний офіс Держаудитслужби – гідне завершення рокуВ цілому за минулий рік було проведено 106 контрольних заходів, з них: 81 ревізія, 20 державних фінансових аудитів, 4 ревізії бюджетів та 1 комісійна перевірка. Виявлено порушень, що призвели до втрат, на суму 215 млн грн, що майже в 2,5 рази більше, ніж за 2017 рік. З таких порушень більша частина, 140 млн грн, – це недоотримання фінансових ресурсів і понад 75 млн грн – незаконні, нецільові витрати та недостачі. «Це говорить про те, що для нас одним з пріоритетних напрямків є саме пошук додаткових резервів для дохідної частини державного та місцевих бюджетів, – це є та позиція, на яку нас націлює керівництво Держави, Держаудитслужби та області», – продовжив Олег Муратов.

Пріоритетом залишається повернення коштів у державну казну, місцеві бюджети і на рахунки підприємств. Одеські аудитори повернули до державного, місцевих бюджетів та на рахунки підприємств майже 175 млн грн втрат, що у 2,5 рази більше у порівнянні з 2017 роком. З них до державного бюджету повернуто майже 147 млн грн, до місцевих бюджетів – 21 млн грн.

Пріоритетним напрямком роботи є контроль у сфері публічних закупівель: «Це питання, за яким слідкує громадськість і турбує органи місцевого самоврядування. Ми ефективно співпрацюємо з обласною державною адміністрацією з цього напряму. Більш детально на цьому зупиниться начальник профільного відділу, але зазначу, що з кінця 2018 року ми запрацювали у повному обсязі відповідно до внесених змін до Закону про публічні закупівлі. І різниця у тому, що у минулому році наші дії мали рекомендаційний характер, а відтепер все відбувається у режимі он-лайн. Якщо замовник відмовляється виконати наші вимоги, ми маємо право піти до нього на перевірку закупівель».

Зростає кількість державних фінансових аудитів – на кінець року завершено 20 заходів. Загалом за їх результатами: виявлено фактів неефективних управлінських дій чи рішень та ризикових операцій, що призвели або можуть призвести до упущених вигод, неотриманих доходів чи зайвих витрат, на 362 млн грн; надано 189 пропозицій та рекомендацій для досягнення додаткового результату, з яких 103 виконано. Від їх впровадження досягнуто додатковий економічний ефект в обсязі більше 21 млн грн.

На високому рівні ведеться робота щодо взаємодії з правоохоронними органами області, це результат налагодженої останніми роками співпраці та надзвичайно важливий індикатор ефективності діяльності офісу. Так, до правоохоронних органів передали 64 ревізійних матеріалів, по них розпочато 45 досудових розслідувань, вручено 26 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнули 226 посадових осіб.

Далі Олег Муратов передав слово керівникам профільних відділів.

Про результати перевірок бюджетів області, виявлення додаткових резервів їх наповнення для підвищення та забезпечення стабільного росту економічних показників розвитку області виступила начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Надія Пустова.

Результати перевірок галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг оголосила начальник відділу Наталя Стоянова.

Пріоритетним напрямом для аудиторів залишається контроль за проведенням закупівель. Олександр Васильєв, начальник профільного відділу, доповів про результати роботи, навів типові порушення, ТОП-10 найбільших відмінених процедур, а також найбільших процедур, які не відмінені за рекомендаціями офісу.

Далі на колегії розглянули низку питань щодо вдосконалення роботи з персоналом, проаналізували стан розгляду звернень громадян, дотримання працівниками офісу виконавської дисципліни та антикорупційного законодавства.