Аудитори ознайомились з особливостями подання деклараційЗ 01.01.2019 стартувала кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2018 року. Тому одним з головних питань економічних навчань колективу Південного офісу Держаудитслужби було: «Початок чергового етапу подання декларацій за 2018 рік». Але на початку начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов щиро подякував всім за роботу і зазначив, що завдяки спільній професійній роботі кожного члена колективу офісу були досягнуті за минулий рік за багатьма напрямами дуже значні результати.

Далі доповідач з головного питання навчань зазначив, що на сайті НАЗК доступна оновлена інформація, яка допоможе заповнити та подати декларацію. Окрім того, були названі джерела та посилання для ознайомлення з відеороз’ясненнями щодо заповнення електронних декларацій.

Присутнім нагадали про необхідність перевірки дії електронних підписів, а також наголошено на строках декларування – працівники офісу повинні не зволікати із заповненням декларації і подати її завчасно.

Окрім того, з 21.01.2019 розпочався онлайн-курс «Декларуй доброчесно!» на сайті Prometheus, покликаний допомогти правильно заповнити електронну декларацію. Ґрунтуючись на загальних положеннях законодавства, роз'ясненнях НАЗК слухачі покроково заповнюють кожне поле декларації та отримують поради, що роблять процес заповнення простішим.

Далі начальник юридичного відділу зробила огляд останніх нормативно-правових та законодавчих актів, які аудитори повинні знати та використовувати в роботі. Також для забезпечення єдиного підходу до здійснення внутрішнього контролю офісами Держаудитслужби були проаналізовані Роз’яснення Міністерства фінансів України від 26.12.2018 № 33010-07-5/34580 щодо застосування Основних засад здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів.