Чи потрібен суспільству такий будинок дитини – судити вам, нотатки за результатами однієї ревізіїПівденний офіс Держаудитслужби провів ревізію комунальної установи «Білгород-Дністровський спеціалізований будинок дитини». З січня 2015 р. по серпень 2018 р. виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 378 тис. грн. З них 164 тис. державних коштів отримав головний лікар будинку, самовільно нарахував собі надбавки за складність та напруженість у роботі, премії та матеріальну допомогу.

Але суть не в тому…

У цьому будинку працюють 144 спеціалісти: головний лікар, медперсонал, вихователі, працівники кухні, прибиральники… А дитина там – одна. До речі, з листопада 2018 р. у дитячому будинку взагалі немає дітей.

З обласного бюджету, якщо дивитись розрахунки, на одну дитину за першу половину року витрачено майже 2,5 млн грн. Трохи більше 3 млн грн витратили у минулому році.

Щоб мати об’єктивну картину, для порівняння переглянули таку саму установу в іншому районі, з приблизно такою ж чисельністю працюючих – Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини. Там сьогодні 88 вихованців, і на кожну дитину витрачається у 26 разів менше (майже 98 тис. грн), ніж у Білгород-Дністровському СБД.

В середньому державна допомога родині, яка взяла на виховання дитину, близько 60-70 тис. грн на рік. І тепер питання – а чи потрібно взагалі утримувати такий будинок, витрачаючи на нього майже 30 млн грн за три роки? Мабуть, вигідніше для всіх його просто перепрофілювати?

Південний офіс Держаудитслужби вважає, що ситуацію треба негайно змінювати. Надані пропозиції Голові Одеської облдержадміністрації підвищити ефективність використання цього майна. А головне, за вкрай неефективне витрачання бюджетних коштів – розглянути питання відповідності займаній посаді головного лікаря будинку дитини.

Інформація також направлена Голові Одеської обласної ради, поінформовано УСБУ в Одеській області та Прокуратуру Одеської області, матеріали передані до ГУ Національної поліції України в Одеській області.