Колегія Південного офісу ДержаудитслужбиСьогодні відбулось засідання колегії Південного офісу Держаудитслужби. Метою цього заходу було проаналізувати підсумки 9 місяців роботи офісу, визначити завдання для гідного завершення року.


«Користуючись нагодою, хочу передати вам вітання Голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової з третьою річницею створення Державної аудиторської служби України. За цей час чимало зроблено для вдосконалення нашої роботи, утворення позитивного іміджу Служби, просування нових напрямків діяльності. Сьогодні нашу Службу чують, рекомендації виконують, а показники роботи говорять про нашу ефективність», – зазначив при відкритті колегії Олег Муратов.Протягом цього часу офісу вдалося забезпечити якісну реалізацію своїх повноважень і функцій. Так, під час проведення 70 контрольних заходів аудитори виявили втрати фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму більше 186 млн грн. Це майже у 3 рази більше, ніж у попередньому році.

Проводиться системна робота з усунення виявлених порушень. Одеські аудитори повернули державі виявлені збитки та втрати на понад 160 млн грн – майже утричі більше, ніж у 2017 році.

Працівники офісу дотримуються визначених пріоритетів, на особливому контролі – правильність, з дотриманням всіх норм законодавства, проведення публічних закупівель. Протягом січня-вересня 2018 року аудитори проаналізували 303 процедури загальною очікуваною вартістю 3,2 млрд грн. Наслідком наданих аудиторами рекомендацій стала відміна конкурсних торгів за 89 процедурами на загальну суму 1,7 млрд грн.

З початку року аудитори провели 9 державних фінансових аудитів. За їх підсумками виявлено неефективне використання коштів та майна на 187 млн грн; незаконного витрачання коштів на майже 3 млн грн. Для виправлення ситуації аудитори надали 82 пропозиції, переважна більшість з яких враховані.

Офіс плідно співпрацює з правоохоронними органами. Насамперед, йдеться про об’єктивне швидке реагування на передані аудиторами матеріали. За результатами переданих 48 матеріалів розпочато 30 досудових розслідувань та матеріали 17 ревізій долучені до наявних кримінальних проваджень. Вручено 18 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Далі на колегії розглянули результати ревізій та аудитів виконання бюджетів Одеської області, стан забезпечення контролю в аграрній галузі, екології та природокористування.Також члени колегії заслухали стан розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації; дотримання норм антикорупційного законодавства в офісі.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

Завершуючи колегію, Олег Муратов висловив упевненість в тому, що виконання прийнятих колегією рішень сприятиме підвищенню ефективності та результативності діяльності офісу, дасть змогу гідно завершити 2018 рік.