Одеські аудитори за 9 місяців забезпечили відшкодування втрат на суму 160 млн грнУ січні-вересні 2018 року державні аудитори апарату Південного офісу Держаудитслужби забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на понад 160 млн грн.

За цей період до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, організацій та підприємств надійшло 119 млн грн та відшкодовано 41 млнгрн незаконних, нецільових витрат та недостач, допущених підконтрольними об’єктами.

Правоохоронним органам передано матеріали 48 ревізій. За матеріалами 29 із них розпочато досудові розслідування та вручено 18 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, 17 матеріалів долучено до наявних кримінальних справ.

За допущені порушення 22 установам зупинено операції з бюджетними коштами. Окрім того, за недотримання законодавства 171 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, звільнено 4 посадові особи.

З початку року проведено 7 державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки та 2 державні фінансові аудити місцевих бюджетів. Під час їх проведення виявлено неефективні управлінські рішення чи ризикові операції, що призвели або можуть призвести до упущення вигод та непродуктивних витрат, на суму майже 187 млн грн, та порушення законодавства, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на 3 млн грн.

Об’єктам контролю надано 82 пропозиції, спрямовані на покращання їх фінансового стану. Завдяки діям аудиторів підприємства отримали додаткових доходів на суму 8 млн грн.