У Нерубайській сільраді самовільно знесли котельню та побудували на її місці садибуЗа планом перевірки Біляївського району одеські аудитори закінчили ревізію Нерубайської сільської ради. У результаті встановлено факти, відображені в акті ревізії, оцінку яким дадуть вже правоохоронні органи.

На території села Нерубайське колись збудовано котельню, яка оформлена і перебувала на балансі сільради. Утім аудитори під час інвентаризації виявили за адресою розташування котельної зовсім іншу споруду: житловий будиночок на одного господаря. Господарка цього житла пояснила, що за рішенням сільської ради отримала у користування землю, на території якої була розташована не потрібна їй котельня. Вона просто знесла споруду, а замість неї відбудувала будиночок, у якому й мешкає.

Аудитори змусили сільську раду зробити експертну оцінку знесеної котельної та внести кошти (36,3 тис. грн.) до сільського бюджету.

Далі аудитори встановили, що сільський голова напередодні Нового року отримав надмірно велику премію – 40 тис. грн, ймовірно, як подарунок до свята. А відтак ще 22 тис. грн – премію за квартал, які не передбачені рішенням сесії. Тому аудитори зафіксували і цей факт у акті ревізії та переконали голову сільради відшкодувати всю суму на користь бюджету сільської ради.

Аудитори виявили ще низку порушень. Серед них: сільський бюджет недоотримав 80 тис. грн за надані в оренду приміщення та доходів від пайової участі на 80 тис. грн; через завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт та оплату ненаданих послуг зайво сплачено 288 тис. грн; нецільове використання 98 тис. грн бюджетних коштів; покриття витрат, які мають здійснюватися за спеціальним фондом, за рахунок загального фонду – 399 тис. грн; оплата витрат сторонніх юридичних осіб – 279 тис. грн; інших порушень з оплати праці – 179 тис. грн.

Взагалі під час ревізії сільського бюджету, фінансово-господарської діяльності Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області з грудня 2015 р. по травень 2018 р. працівники апарату Південного офісу Держаудитслужби виявили порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1,5 млн грн, з яких вже відшкодовані 1,2 млн грн.

На порушників фінансово-бюджетної дисципліни складено 11 протоколів, сільській раді зупинено операції з бюджетними коштами та зменшено бюджетні асигнування. Про виявлені факти порушень поінформовані СБУ в Одеській області та ГУ ДФС в Одеській області. Матеріали ревізії передані до Головного управління Національної поліції в Одеській області.