Одеські аудитори виявили нестачу дизельного пального у військовій частині майже на мільйон гривеньМіністр оборони України Степан Полторак дав доручення перевірити стан організації службової діяльності у військовій частині А 2756. Це є цілком природньо в умовах війни, коли кожна гривня, спрямована на оснащення української армії, має ретельно перевірятися та використовуватися за призначенням.

Внутрішньо-перевірочна комісія у складі представників Міністерства оборони України та військової частини провела інвентаризацію пально-мастильних матеріалів, що рахуються на балансі в/ч, і встановила нестачу дизельного палива ДП-АРК-Євро5-ВО на 5 млн грн(166 476 кг).

Цей прецедент набув неабиякого резонансу. За результатами перевірки було звільнено командира в/ч А 2756 і призначено нового.

Новопризначений командир в/ч звернувся до начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова для документального підтвердження виявленого факту нестачі, щоб державні аудитори ще раз професійно і фахово провели перевірку з цього питання.

Керівництво офісу оперативно відреагувало на виявлений факт злочину, відповідно була призначена позапланова ревізія з окремих питань.

Проведені аудиторами інвентаризація пально-мастильних матеріалів та звірка даних із залишками, які перебувають на бухгалтерському обліку військової частини, виявили ще додаткову нестачу дизельного палива на суму 992,9 тис. грн (31 544 кг).

Раніше аудитори встановили, що військова частина без дозволу на свій розсуд передала іншим військовим частинам дизельного пального на 9 млн грн (295570 кг).

Варто зазначити, що охоплено ревізією період – всього лише пів року з 01 січня по 31 липня 2018 р.

Матеріали ревізії передано до військової прокуратури Південного регіону України, з якою налагоджено ефективну взаємодію. Так, за переданими у липні матеріалами ревізії Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління МОУ вже відкрито 2 кримінальних провадження та відшкодовано збитків майже на 21 млн грн.


Нагадаємо, що одеські аудитори виявили порушення у Південному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінні на суму 21 млн грн