Начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов взяв участь у засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної радиСьогодні, 27 вересня, відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Одну із сторін-учасників представляв начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов.

Учасники засідання розглянули питання, актуальні для Одеського регіону. Олег Муратов виніс на обговорення результати роботи Південного офісу Держаудитслужби з початку року, реалізацію пріоритетних напрямів та завдань державного фінансового контролю.«З початку року нами проведено 60 ревізій, в ході яких виявлено порушень на понад 187 млн грн, що, у порівнянні з минулим роком майже в 3 рази більше. Зверніть увагу, зі 187 млн більша частина, 132 млн грн, – це недоотримання фінансових ресурсів і майже 55 млн – незаконні, нецільові витрати та недостачі. З цих 187 млн грн 143 – порушення з коштами державного бюджету, понад 18 млн – місцевих бюджетів.

Завдяки системному і якісному виконанню своїх функцій аудитори повернули до державного, місцевих бюджетів та на рахунки підприємств майже 158 млн грн. З них до державного бюджету – 132 млн грн, до місцевих бюджетів – 18 млн грн», – розпочав свою доповідь начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов.

Але головним залишається робота з недопущення порушень: «Одним з пріоритетів нашої роботи є здійснення контролю за публічними закупівлями. Проведено аналіз майже 270 процедур вартістю понад 3 млрд грн. Порушення встановлені у 55% процедур. У більшості до нас прислуховуються і відміняють торги або розривають договори. На даний час відмінено процедур на майже 1,3 млрд грн. У 90 відсотках закупівель, замовниками яких були місцеві органи влади та самоврядування, встановлені порушення». Далі Олег Муратов навів приклади найбільш типових порушень та порушників тендерного законодавства.

Важливим напрямом роботи є проведення державних фінансових аудитів. За результатами 9 аудитів встановлено фактів неефективних управлінських дій чи рішень та ризикових операцій, що призвели до упущених вигод, недоотриманих доходів та зайвих витрат, на майже 186 млн грн, незаконне використання понад 2,7 млн грн. Аудитори надали майже 80 пропозицій та рекомендацій, з яких 45 направлені на отримання додаткового економічного та соціального ефекту. Від впровадження пропозицій вже досягнуто додатковий економічний ефект майже на 8 млн гривень.

Далі Олег Муратов зазначив, що особливо ґрунтовно аудитори перевіряють виконання бюджетів міст і районів. Вже закінчено ревізії бюджетів Лиманського та Біляївського району, міста Южне та аудити бюджетів Красносільської сільської об’єднаної громади і Кілійського району. До кінця поточного року будуть проведені ревізії бюджету Тарутинського району, аудити бюджетів Біляївського району та Великомихайлівської селищної об’єднаної територіальної громади.

Під час ревізій бюджетів було перевірено 24 установи та організації і в кожній виявлено порушення законодавства. Загалом ревізіями встановлено порушень на понад 23 млн грн, а також порушень, допущених внаслідок неефективних управлінських дій, майже на 11 млн грн. Олег Муратов означив основні порушення та назвав найбільш вагомі джерела та резерви наповнення місцевих бюджетів.

Важливим напрямом роботи аудиторів – є співпраця з правоохоронними органами: «Я хочу відзначити, що на сьогодні у нас досить ефективна взаємодія». Так, до правоохоронних органів передано 50 матеріалів контрольних заходів, за результатами їх розгляду розпочато 30 досудових розслідування, долучено до кримінальних проваджень 16 матеріалів та вручено 18 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

«Всі резонансні ревізії та аудити стають широко відомі громадськості. Це теж один з пріоритетів нашої роботи», – на закінчення виступу зазначив Олег Муратов.


Учасники ради запитали, яким чином вдалося досягти таких вагомих показників.

Олег Муратов подякував за інтерес та зацікавленість присутніх і пояснив: «Наші результати досягнути злагодженою роботою всіх працівників офісу. Я пишаюся їх професіоналізмом. І, як наслідок, – аудитори трьох областей, які входять до складу офісу, зайняли перші позиції у загальній рейтинговій оцінці серед інших областей України. Це найвища оцінка роботи офісу».

Далі учасниками обласної тристоронньої соціально-економічної ради було розглянуто актуальні питання пенсійного забезпечення населення за минулий період, стан боротьби з правопорушеннями і злочинністю в області та заходи щодо їх попередження, а також стан кредитування реального сектору економіки Одеської області.

За результатами обговорення зазначених питань обласна тристороння соціально-економічна рада ухвалила відповідні рішення.