Одеські аудитори виявили порушень на 870 тис. грн у Департаменті екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністраціїДержавні фінансові аудитори апарату Південного офісу Держаудитслужби під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму майже 870 тис. грн. Ревізія охопила період з 01.05.2015 по 01.05.2018.

Зокрема, у Департаменті списали дизельне паливо без підтвердних документів, а також за подорожніми листами, що виписувалися на фізичну особу, яка в штаті Департаменту не перебувала. Таким чином списано 9 000 л дизпалива на загальну суму 233 тис. грн.

Окрім того, під час ревізії встановлено, що Департаментом витрачено кошти, отримані на виконання гранту «Сталий розвиток туризму в регіоні Нижнього Дунаю України, Молдови та Румунії», на реалізацію заходів за грантами «Консолідація мережі природних заповідних зон щодо збереження біорізноманіття та сталого розвитку регіону дельти Дунаю та нижнього Прута – PAN природа» та «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії і Республіки Молдова» на загальну суму 210 тис. грн.

До того ж, всупереч законодавству з реалізації грантових проектів, Департаментом безпідставно сплачено ПДВ на суму 130 тис. грн.

Також бухгалтерська служба Департаменту з порушенням виплачувала працівникам заробітну плату, проводила виплати з утримання понадштатних посад, що разом з нарахуваннями призвело до втрати 196 тис. грн.

Під час проведення ревізії аудитори встановили факти безпідставного завищення підрядниками вартості виконаних будівельних робітна суму майже 100 тис. грн.

За недотримання законодавства з фінансових питань на п’ятьох посадових осіб складено протоколи про адміністративну відповідальність, у тому числі 2 протоколи за ч. 3 ст. 164-12 КУпАП та ч. 1 ст. 164-14 КУпАП – на колишнього т.в.о. директора Петріва І.М., який на даний час займає посаду начальника Управління аграрної політики Одеської облдержадміністрації.

До об’єкта контролю застосовано захід впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштам. Матеріали ревізії передано до Служби безпеки України в Одеській області.

Нагадаємо, що одеські аудитори виявили порушення у Південному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінні на суму 21 млн грн.