Південний офіс Держаудитслужби – лідер міжрегіонального рейтингуНа розширеному засіданні колегії Південного офісу Держаудитслужби під головуванням начальника офісу Олега Муратова розглянули підсумки роботи аудиторів та обговорили стан фінансово-бюджетної дисципліни в Одеській області.

На засіданні керівництво області представляла заступник Голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова. Також серед запрошених були присутні керівники органів влади, представники громадських організацій, працівники Південного офісу Держаудитслужби та засоби масової інформації.

Світлана Шаталова у вітальному слові передала подяку від Голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова за високий професіоналізм працівників офісу, гарну роботу і достойні результати: «Сьогодні ми з вами спільно підбиваємо підсумки вашої нелегкої кропіткої праці, яку ви здійснювали на протязі цього року. Ми разом з вами поступово змінюємо країну на краще, здійснюючи сервісні послуги. Моя присутність вже традиційна і обумовлена нашим спільним прагненням досягти фінансового ладу в області, разом спрацювати на профілактику порушень.


Начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов подякував за об’єктивну оцінку роботи аудиторів, за налагоджену взаємодію, яка на сьогодні досягнута.

Далі Олег Муратов перейшов до оголошення результатів рейтингової оцінки діяльності міжрегіональних територіальних підрозділів, яку було озвучено на колегії Держаудитслужби 27 липня у Києві: «Вітаю всіх, мені, звичайно, як керівнику дуже приємно, що за підсумками І півріччя Південний офіс Держаудитслужби, до складу якого входять Миколаївське і Херсонське управління, зайняв всі три лідируючі позиції».

Південний офіс Держаудитслужби твердо зарекомендував себе як публічно і прозоро працюючу структуру. Достатньо сказати, що досягнення та результати роботи апарату офісу щомісяця висвітлюються не тільки у всіх засобах масової інформації, а й на офіційному сайті Кабінету Міністрів України. Тому додамо тільки, що загалом апаратом офісу проведено 52 контрольних заходи.

Встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 175 млн грн. Відшкодовано втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 148 млн грн, що в 3 рази більше, у порівнянні з відповідним періодом минулого року. З них до державного бюджету повернуто майже 130 млн грн, до місцевих бюджетів – 14 млн грн.

«Ефективність роботи офісу – відшкодування втрат бюджетних коштів порівняно з видатками на утримання в цілому становила 1 055 %, тобто результативність роботи офісу майже в 11 разів перевищує витрати на його утримання», – зазначив Олег Муратов.


На високому рівні ведеться робота щодо взаємодії з правоохоронними органами: передано 37 матеріалів контрольних заходів, за якими розпочато 25 досудових розслідувань. Вручено 15 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За словами Олега Муратова, пріоритетним напрямом для аудиторів сьогодні залишається контроль за закупівлями. Вже у цьому році із 173 проаналізованих за 66 процедурами попереджено порушень на суму понад 800 млн грн.

Далі Олег Муратов передав слово керівникам профільних відділів для оголошення результатів резонансних ревізій, які за цей період завершені аудиторами.

Про результати ревізій Одеського національного політехнічного університету та Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління ґрунтовно доповіли начальники профільних відділів, працівники яких провели ці ревізії: Оксана Шестакова – начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації, і Надія Пустова – начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів.

Детальна інформація про зазначені контрольні заходи викладено на сайті Південного офісу Держаудитслужби.

Далі на колегії розглянули низку питань щодо вдосконалення роботи офісу, результати проведення державного фінансового контролю у галузі соціального захисту населення та сфері культури, проаналізували стан дотримання виконавської дисципліни та антикорупційного законодавства.

На завершення колегії Олег Муратов зазначив: «Не можу сказати, що вже все зроблено, – завжди потрібно до чогось прагнути. І в першу чергу, наше завдання – утримати зайняті позиції».