Одеські аудитори під час ревізії Одеського національного політехнічного університету виявили порушень на 3,3 млн грн


Під час ревізії в Одеському національному політехнічному університеті та його структурному підрозділі – Херсонському політехнічному коледжі аудитори апарату Південного офісу Держаудитслужби виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 3,3 млн грн. Період, що підлягав ревізії, – із липня 2015 по березень 2018 роки.

Зокрема, університетом оплачено комунальні послуги, спожиті мешканцями трьох житлових будинків, у яких усі квартири приватизовані, та не відшкодовані мешканцями цих будинків на загальну суму 1,26 млн грн.

Окрім того, установою недоотримано 344 тис. грн через недотримання сторонами всіх умов договорів оренди приміщень університету.

У деяких випадках занижено вартість навчання за індивідуальними контрактами з іноземними громадянами на підготовчому відділенні. Різниця між фактичними витратами, які здійснені університетом за надання зазначеної платної послуги, та вартістю такого навчання становить 302 тис. грн.

Коштом загального фонду університетом оплачено послуги з постачання електроенергії, фактично спожитої орендарем, на загальну суму 188 тис. грн.

Поряд з цим установлено незаконні витрати на оплату праці, виплати стипендій у завищених розмірах, завищення посадових окладів, сплата внесків до державних цільових фондів тощо на загальну суму майже 893 тис. грн.

Через порушення законодавства з фінансових питань на сімох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення. До установи застосовано зупинення операцій з бюджетними коштами та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Матеріали ревізії передані до Головного управління Національної поліції в Одеській області.

До складу університету також входить Херсонський політехнічний коледж Одеського національного політехнічного університету. Під час ревізії цієї установи встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 267 тис. грн.

У коледжі через неправильне планування оплати праці за коштом загального фонду покрито видатки, які мають здійснюватися за кошти спеціального фонду на суму 241 тис. грн.

Нагадаємо, що у січні – червні 2018 року державні аудитори апарату Південного офісу Держаудитслужби забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 132 млн грн, що становить майже 90 % від виявленого.