Одеські аудитори виявили порушення у Білгород-Дністровській КЕЧ району та КЕВ м. Одеса на майже 6,4 млн грн


У рамках виконання централізованого доручення Державної аудиторської служби України працівники апарату Південного офісу Держаудитслужби провели ревізії окремих питань у Білгород-Дністровській квартирно-експлуатаційній частині району та Квартирно-експлуатаційному відділі м. Одеса.

Аудитори встановили фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму майже 6,4 млн грн.

Так, у Білгород-Дністровській квартирно-експлуатаційній частині району за період із січня 2016 року по січень 2018 року одеські аудитори виявили фінансових порушень на загальну суму 8 млн грн, з таких, що призвели до втрат, на суму 2,7 млн грн.

Зокрема, аудитори встановили порушення умов договорів про спільну обробку землі між Білгород-Дністровською КЕЧ району та окремими суб’єктами господарювання та неправильне застосування нормативної грошової оцінки цієї землі. Через це Білгород-Дністровською КЕЧ району недоотримано 2,5 млн грн від господарської діяльності.

Окрім того, під час здійснення інвентаризації та обстеження будівель і споруд військових містечок, які перебувають на бухгалтерського обліку Білгород-Дністровської КЕЧ району, аудитори встановили нестачу 3-х будівель залишковою вартістю майже 100 тис. грн.

Серед інших порушень фінансової дисципліни було виявлено факти оплати комунальних послуг за орендарів та завищення обсягів виконаних робіт на загальну суму майже 110 тис. грн.

Завдяки діям аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень на цьому об’єкті на більш як 2,2 млн грн.

За результатами ревізії Білгород-Дністровської квартирно-експлуатаційної частини району до адміністративної відповідальності притягнуто 4 посадових осіб. Про результати ревізії поінформовано військову прокуратуру Південного регіону України.

Водночас аудитори Південного офісу перевірили окремі питання фінансово-господарської діяльності Квартирно-експлуатаційного відділу м. Одеса. За її результатами встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на більш як 3,6 млн грн.

Зокрема, КЕВ м. Одеса не перерахував в дохід державного бюджету кошти, які надійшли на його рахунок від одного із приватних підприємств як відшкодування комунальних послуг, спожитих у 2015-2017 роках, через що державним бюджетом недоотримано 1,5 млн грн.

Також через зайняття орендарями більшої площі, ніж вказано у договорах, та невірного застосування орендних ставок протягом 2016-2017 років та січня 2018 року КЕВ м. Одеса недоотримало орендної плати у загальній сумі 510 тис. грн.

В результаті інвентаризації 22 військових містечок встановлено наявність будівель та споруд, які на даний момент зруйновані, залишкова вартість яких в загальній сумі складає 609 тис. грн.

Серед інших порушень встановлені необґрунтовані витрати бюджетних коштів на виплату заробітної плати працівникам КЕВ м. Одеса, що разом з нарахуванням єдиного соціального внеску становить 647 тис. грн.

За допущені порушення бюджетного законодавства на 13 посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення. Матеріали ревізії передані до Військової прокуратури Південного регіону України.

Про результати ревізії поінформовано Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції.