Питання Південного офісу Держаудитслужби розглянуто на селекторній нараді облдержадміністрації


19 червня 2018 року відбулась селекторна нарада з головами райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Терещука О.Д. У засіданні також взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.


Серед питань порядку денного розглядалось:

  основні порушення та недоліки, виявленіпід час проведення ревізій виконання місцевих бюджетівПівденним офісом Держаудитслужби, пропозиції щодо їх усунення танедопущення у подальшому.

З зазначеного питання доповідав начальник Південного офісу Держаудитслужби України Муратов О.М.


Олег Муратов зазначив, що одним із пріоритетних напрямків для органів Держаудитслужби є проведення комплексних ревізій виконання бюджетів міст і районів, які забезпечують максимальний контроль за дотриманням бюджетної дисципліни та дають можливість відшукати додаткові резерви наповнення доходної частини місцевих бюджетів.

Так, під час нещодавніх ревізій бюджетів Болградського, Любашівськогота Лиманського районів контрольними заходами охоплено 27 установ та організацій і в кожній виявлено порушення законодавства.Загалом ревізіями встановлено порушень законодавства на загальну суму понад 20 млн грн., а також порушень допущених внаслідок неефективних управлінських дій, майже на 15 млн гривень.


Начальник Південного офісу повідомив про основні порушення та недоліки, а саме:

•   недоотримання пайових внесків фізичних та юридичних осіб на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури територій (найбільш питома вага в обсязі виявлених недоотриманих фінансових ресурсів)

Результати контрольних заходівзасвідчили, що показники виконання доходної частини місцевих бюджетів були б вагомішими майже на 10 млн грн за умови використання органами самоврядування всіх повноважень під час залучення забудовників до сплати пайових внесків.

•  неефективне управління земельними ресурсами сільських та міських рад, що свідчить пронаявність резерву надходження коштів до бюджетів.

•  недоотримання доходної частини бюджетів коштами, які надходять від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням цих угідь для цілей, не пов'язаних із веденням сільського і лісового господарства.

•  нераціональне використання майна, яке належить до спільної власності територіальних громад.

недотримання законодавства про закупівлі(в органах місцевого самоврядування трапляються випадки коли деякі замовники здійснюють закупівлю товарів, робіт та послуг поза системою Prozorro)

Зокрема, під час проведення ревізії селищного бюджету Новобілярської селищної ради Лиманського району встановлено, що селищною радою укладались договори на закупівлю товарів, робіт та послуг загальною сумою понад 4,0 млн грн поза електронної системи Prozorro.


За результатами селекторної наради відповідно до наданих рекомендацій – пропозицій, підготовлених Південним офісом Держаудитслужби , учасникам наради була надана низка доручень для подальшого більш ефективного наповнення доходної частини бюджетів та раціонального дотримання законодавства в процесі роботи.