На порядку денному колегії Лиманської райдержадміністрації – результати ревізії


Начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов за особистим запрошенням голови Лиманської райдержадміністрації Василя Приймака взяв участь у засіданні колегії Лиманської райдержадміністрації. На колегії під головуванням Василя Приймака були присутні голова райради Геннадій Тефтул, керівники районних служб, правоохоронні органи, керівники об’єктів контролю, а також представники громадськості та засоби масової інформації.

Головне питання порядку денного – розгляд результатів ревізії бюджету району, які Олег Муратов офіційно, як і обіцяв на початку ревізії, представив керівництву Лиманського району.

Головуючий Василь Приймак розпочав засідання з висловлювання щирої подяки керівництву Південного офісу Держаудитслужби і всім залученим до ревізії фахівцям за неупереджено, об’єктивно проведену ревізію, за надання дієвих пропозицій з пошуку додаткових резервів надходжень до бюджетів, усунення порушень.

Олег Муратов у своїй промові зазначив: «Про ймовірне існування недоліків у фінансово-господарської діяльності району стало відомо з більш як 100 листів-скарг, що надійшли на нашу адресу. Ми їх перевірили, але перш за все нашим завданням було допомогти законним шляхом виправити та усунути порушення, вказати на знайдені аудиторами неефективні управлінські дії та показати скриті резерви наповнення доходної частини бюджетів».

Далі Олег Муратов зупинився на результатах кожної ревізії, типових порушеннях та за допомогою презентації продемонстрував результати всіх ревізій, виділив основні порушення, рівень їх відшкодування, а також санкції, які застосовані до об’єктів контролю, стан реалізації матеріалів ревізій, і головне – шляхи усунення і недопущення їх у подальшому.

На всіх об’єктах контролю встановлені порушення фінансової дисципліни загалом на 15,4 млн грн, а також порушення, допущені через неефективні управлінські дії, майже на 11 млн грн. «І вже на сьогодні можна констатувати, що процес усунення виявлених порушень та прорахунків не гальмується, відшкодовано та поновлено 10 млн грн, що складає майже 70 % від виявленого», – відмітив Олег Муратов.

Наприкінці Олег Муратов зазначив, що у 9 випадках аудитори ініціювали до порушників застосування фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень, 31 особу притягнули до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізій передали до правоохоронних органів, які за їх розглядом розпочали досудові розслідування.

Також Олег Муратов дав низку рекомендацій та порад для ліквідації всіх недоліків, посилення стану внутрішнього контролю та більш ефективного використання бюджетних коштів, земельних ресурсів та майна, що є у володінні районів.