Одеські аудитори виявили порушень на понад 2,1 млн грн у Доброславській селищній раді


Під час планової ревізії селищного бюджету, фінансово-господарської діяльності Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області аудитори апарату Південного офісу Держаудитслужби виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на понад 2,1 млн грн.

Так, селищний бюджет недоотримав від юридичних та фізичних осіб за договорами оренди плати за землю та індексації орендної плати у сумі 503 тис. грн, а також недоотримав за договорами від забудовників пайових внесків у сумі 86 тис. грн, від орендарів комунального майна – 85 тис. грн.

Окрім того, аудитори встановили нецільове використання 128 тис. грн КП «Доброслав». Так з виділених селищною радою КП «Доброслав» 200 тис. грн для експертизи 5-поверхового будинку та на поточний ремонт фасадів багатоповерхівок підприємство за призначенням використало лише 72 тис. грн, решту витратило на свої поточні потреби (придбання запасних частин, паливно-мастильних матеріалів та ін.).

Серед інших порушень виявлено факти неправильних розрахунків з нарахування та виплати заробітної плати працівникам селищної ради в загальній сумі 565 тис. грн; нецільове використання бюджетних коштів самою селищною радою (понад 170 тис. грн); відчуження комунального майна з порушенням законодавства (175 тис. грн) та інші порушення.

За порушення законодавства шістьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Селищній раді направлено вимогу щодо усунення порушень законодавства, зупинено операції з бюджетними коштами та зменшено бюджетні асигнування.

Матеріали ревізії передані до Головного управління Національної поліції в Одеській області. Про результати ревізії поінформовано Головне управління ДФС в Одеській області.

Нагадаємо, що протягом січня-квітня поточного року одеські аудитори попередили порушень у сфері закупівель на суму понад 733 млн грн.