Південний офіс Держаудитслужби – здобутки та перспективи


Сьогодні під головуванням начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова відбулося розширене засідання колегії, на якому розглянули підсумки роботи та обговорили подальші шляхи розвитку офісу.

Вже стало гарною традицією першим особам області брати участь у спілкуванні з аудиторами у форматі колегії. У нинішньому засіданні взяла участь заступник Голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова. На колегії були присутні директори Департаментів Одеської обласної державної адміністрації, представники громадських організацій, працівники Південного офісу Держаудитслужби та засобів масової інформації.

Світлана Шаталова у своїй промові передала вітання від Голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, який неодноразово відзначав високий професіоналізм і державницьку позицію працівників офісу. «Для нас важливими є результати і проведених аудитів, і кількість стягнутих з порушників коштів, тому що це наповнення державного та місцевих бюджетів. Це та мета, заради якої існує ваша служба, – стояти на сторожі ефективного і прозорого використання бюджетних коштів, які сплачуються у вигляді податків кожним громадянином області. Спільне обговорення проблем дає позитивний результат у подальшому для всій області». Світлана Шаталова зазначила, що облдержадміністрація вдячна за конструктивні підходи і пишається роботою офісу.

Зазначимо, що Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов неодноразово це відмічав у промовах, підтверджуючи свої слова почесними відзнаками працівників апарату офісу.

Головуючий – начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов – подякував за високу оцінку роботи аудиторів, за ту налагоджену конструктивну співпраці, яка на сьогодні є. Вона має багато перспектив для розвитку.

Далі Олег Муратов особисто представив аналіз основних показників роботи, зазначивши, що очолюваний ним офіс почав рік впевнено та демонструючи високу результативність: «В цілому роботу офісу можна охарактеризувати як позитивну. Хочу відзначити якісну роботу всього Південного офісу, тому що 42 відсотка всіх виявлених порушень та майже 47 відсотків всіх усунутих порушень по Україні серед всіх підрозділів забезпечено саме одеськими, миколаївськими та херсонськими аудиторами. Це досягнення всіх нас, гарний приклад професійності і злагодженості».

Апаратом офісу протягом січня-квітня виявлено порушення на 145,3 млн грн, з них усунені порушення на майже 123 млн грн. «Усунення порушень – те, на що я вас націлюю», – продовжив Олег Муратов.

На належному рівні поставлена робота щодо взаємодії з правоохоронними органами, що є результатом виконання досягнутих керівництвом офісу домовленостей про постійну співпрацю та всебічну в рамках законодавства підтримку роботи Південного офісу Держаудитслужби правоохоронними органами області. На їх розгляд протягом І кварталу передано 16 матеріалів контрольних заходів, за якими розпочато 12 досудових розслідувань, що є найкращим показником по Україні. Вручено 7 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 63 посадові особи, до дисциплінарної і матеріальної відповідальності – 40 осіб, що також є одними з найкращих показників по Україні.

За словами Олега Муратова, перспективним та пріоритетним напрямом для аудиторів сьогодні є моніторинг закупівель. Вже у цьому році за 18 процедурами попереджено порушень на суму понад 733 млн грн.

Далі Олег Муратов навів приклади резонансних ревізій, які за цей період були завершені аудиторами. Зокрема, ревізії бюджету Лиманського району, КП «Теплопостачання міста Одеси», Департамент освіти та науки Одеської міської ради.

Про результати ревізії бюджету Лиманського району ґрунтовно доповіла начальник відділу контролю органів влади, оборони та місцевих бюджетів Надія Пустова. Всього за її результатами встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на 15,4 млн грн (з яких відшкодовано 4,2 млн грн); виявлено неефективних управлінських дій та ризикових операцій на майже 11 млн грн.

Надія Пустова навела приклади найбільш поширених порушень: недоотримання за договорами від забудовників пайових внесків на розвиток інфраструктури сіл та селищ на майже 8 млн грн; невідшкодування власниками земельних ділянок втрат сільськогосподарського виробництва через зміну цільового призначення земельних ділянок на суму 2,6 млн грн.

Світлана Шаталова і Олег Муратов вважають за доцільне розглянути результати ревізії Лиманського району на найближчій селекторній нараді з керівниками районів області. Світлана Шаталова вважає, що необхідно донести до керівників районів типові порушення, які викривають аудитори. «І якщо вони будуть відбуватися у подальшому, можна тоді вважати це умисним порушенням законодавства, за яке повинно бути покарання та кадрові рішення».

Далі колегія розглянула низку питань щодо вдосконалення роботи офісу, результати проведення офісом державного фінансового контролю у галузях соціального захисту населення, сферах культури, освіти і науки області, проаналізувала стан дотримання виконавської дисципліни та результати роботи зі зверненнями громадян.

На колегії також виступили представники громадських організацій області. Віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» Володимир Мазарак у промові щиро подякував за роботу, зазначивши, що він як член колегії завжди присутній на засіданнях і пишається досягненнями одеській аудиторів. Він не з чуток знає, яка це складна робота – Володимир Мазарак кілька років тому очолював КРУ в Одеській області.

Голова Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації Володимир Максимович запросив Олега Муратова на найближчому засіданні Громадської ради розповісти членам ради про роботу, пріоритетні напрями та досягнення Південного офісу Держаудитслужби.