Моніторинг закупівель – практичне втілення законодавчих вимог


17 травня поточного року на базі Одеської регіональної торгово-промислової палати було проведено семінар з питань практичної реалізації законодавства України про публічні закупівлі. Ініціаторами проведення семінару виступили Південний офіс Держаудитслужби та Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

До присутніх звернувся керівник Одеської регіональної торгової палати Сергій Шувалов, який всіх привітав і подякував Антимонопольному комітету та Південному офісу Держаудитслужби за ініціативу та проведення цього семінару.

Далі перед слухачами виступив начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов, який у простій і доступній формі розповів про те, чим займається Державна аудиторська служба України, про зміни пріоритетних напрямків її діяльності. Зокрема, про особливу увагу, яку приділяється питанням недопущення порушень законодавства з публічних закупівель, і про ту роботу, яку проводить у цьому напрямку Південний офіс Держаудитслужби.

Олег Муратов наголосив, що кожне попереджене порушення – це реальні зекономлені кошти державного та місцевих бюджетів та державних підприємств.

Після виступу Олега Муратова модератор заходу – заступник голови Одеського обласного територіального відділення АМКУ Юрій Кравець надав слово начальнику відділу контролю у сфері закупівель Південного офісу Держаудитслужби Олександру Васильєву, який розповів про законодавчі новації, практичне застосування Закону про публічні закупівлі з наведенням конкретних прикладів найбільш поширених порушень і дій Держаудитслужби щодо реагування на ці порушення. Олександр Васильєв провів відповідну презентацію, з якою можна ознайомитись за посиланням.

Семінар мав інтерактивну форму із запитаннями та обговореннями. Так, представників бізнесу зацікавило питання особливостей проведення моніторингу закупівель як превентивного контрольного заходу та взаємодія з іншими органами в частині виявлених порушень. Для багатьох стало новиною, що у разі не усунення порушень, що виявлені моніторингом, Держаудитслужба матиме право на виїзну документальну перевірку у замовника з можливістю застосування санкцій.

Також були обговорені питання розмежування функцій контролю за публічними закупівлями між Держаудитслужбою та Антимонопольним комітетом, акцентовано увагу учасників на необхідності професійного підходу до процедури закупівлі та важливості виконувати законні вимоги замовника.

Це лише перший з низки семінарів з інформування представників громадськості та бізнесу про законодавчі новації у сфері публічних закупівель та роботу Держаудитслужби у цьому напряму.