Одеські аудитори продовжують демонструвати гідні результати


«Одеські аудитори – впевнений погляд у майбутнє» – саме так було названо телевізійну програму, у якій на початку року взяв участь начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов. Ще тоді Олег Муратов зазначив, що одеські аудитори мають всі можливості значно поліпшити минулорічні результати. Так і сталося.

Так, протягом І кварталу 2018 року аудитори провели 24 контрольних заходи. Виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 138 млн грн. У тому числі: недоотримання фінансових ресурсів – 125 млн грн, незаконних витрат – 12,5 млн грн.

Найбільш важливий показник – відшкодування виявлених втрат і порушень, це один з пріоритетів роботи аудиторів. За І квартал 2018 р. аудитори забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на майже 119 млн грн. З них до державного бюджету повернуто 110 млн грн, до місцевих бюджетів – 6 млн грн. Для порівняння: впродовж всього 2017 року державні аудитори апарату офісу забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 70,4 млн грн.

Ще один з пріоритетів аудиторів – контроль за місцевими бюджетами, пошук додаткових резервів для їх наповнення.

З цією метою у І кварталі 2018 р. закінчено ревізію бюджету Лиманського району за період з 01.01.2014 по 30.11.2017. Перевірено 11 об’єктів, встановлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на понад 16 млн грн.

Серед найбільш поширеніших порушень можна виділити:

недоотримання за договорами від забудовників пайових внесків на розвиток інфраструктури сіл та селищ на понад 8 млн грн (Фонтанська с/р – майже 6 млн грн; Крижанівська с/р – майже 2 млн грн; Доброславська с/р – 86 тис. грн; Новодофінівська с/р – 37 тис. грн);

невідшкодування власниками земельних ділянок втрат сільськогосподарського виробництва через зміну цільового призначення земельних ділянок на суму 2,6 млн грн (Фонтанська с/р – майже 1,3 млн грн; Новобілярська с/р – 546 тис. грн; Лиманська РДА – 511 тис. грн; Крижанівська с/р – 219 тис. грн).

На даний час аудитори закінчують ревізію бюджету м. Южне на 6 об’єктах. Також триває державний фінансовий аудит виконання бюджету Красносільської об’єднаної територіальної громади. Результати заходів обов’язково будуть оприлюднені.

Робота у цьому пріоритетному напрямку далі буде продовжено: у ІІ кварталі розпочнуться ревізія бюджету Біляївського району і аудит бюджету Кілійського району.

Аудитори не залишають без уваги контроль за використанням бюджетних коштів у місті Одеса.

Під час ревізії комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» встановлено фінансових порушень, що призвели до матеріальної шкоди (збитків), на суму майже 1 млн грн. Підприємство втратило доходи від орендарів та споживачів послуг (майже 300 тис. грн), за завищеною вартістю оплатило будівельні роботи (220 тис. грн), 490 тис. грн – порушення з оплати праці. Крім того, встановлено інші фінансові порушення на суму 51 млн грн. Про результати ревізії направлено інформацію СБУ в Одеській області, а також Головному управлінні Національної поліції в Одеській області.

Аудитори продовжують ефективно співпрацювати з правоохоронними органами – порушники бюджетної дисципліни повинні нести відповідальність згідно чинного законодавства. Так, за підсумками роботи у І кварталі до правоохоронних органів аудитори передали 16 ревізійних матеріалів. За результатами їх розгляду розпочато 12 досудових розслідувань, вручено 7 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За допущені порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 63 посадових особи, 40 посадових осіб притягнуто до матеріальної та дисциплінарної відповідальності, двох осіб звільнено із займаних посад.

До порушників бюджетного законодавства за результатами ревізій застосовано 3 фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

(Далі буде)