Одеські аудитори виявили порушень на 9,5 млн грн у Крижанівській сільській раді


Фахівці апарату Південного офісу Держаудитслужби під час ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Крижанівської сільської ради виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 9,5 млн грн. Ревізія охопила період з 01.09.2015 по 30.11.2017.

Зокрема, через порушення умов договорів та несвоєчасне і неповне перерахування замовниками будівництва пайової участі у створенні й розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів сільради сільський бюджет недоотримав доходів на суму 1,8 млн грн. Також встановлено випадки неукладання з деякими забудовниками договорів пайової участі, через що сільський бюджет втратив можливість отримати додатково доходів від пайової участі на 1,3 млн грн.

Через порушення умов договорів оренди та неповну сплату орендних платежів сільський бюджет недоотримав майже 313 тис. грн, а через непереукладання договорів оренди щодо збільшення розміру плати за орендовану землю та неукладення договорів оренди з особами, які фактично використовують земельні ділянки, сільський бюджет втратив можливість отримати додатково понад 5,6 млн грн доходів від оренди землі.

Окрім того, аудитори виявили, що при зміні цільового призначення використання земельних ділянок (не пов’язане з веденням сільського господарства), які належать сільській раді, чотири комерційні структури не відшкодували втрат сільськогосподарського виробництва. Через це сільський бюджет недоотримав 219 тис. грн.

Також аудитори виявили факти оплати підрядникам за завищеною вартістю робіт із капітального та поточного ремонтів, що призвело до незаконного витрачання понад 111 тис. грн.

За порушення бюджетного законодавства на двох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення. Також направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх надалі.

Матеріали ревізії передані правоохоронним органам.