Пошук додаткових резервів наповнення місцевих бюджетів – один з пріоритетів в роботі аудиторів


Начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов на запрошення ректора Одеського національного економічного університету Михайла Звєрякова взяв участь у засіданні круглого столу. Тема заходу: «Розвиток місцевих фінансів в умовах децентралізаційних змін».

Виступаючи під час круглого столу, Олег Муратов зазначив, що місцеві бюджети, додаткові резерви для їх наповнення – один з пріоритетних напрямів роботи аудиторів сьогодні. «Ми працюємо над пошуком додаткових резервів та джерел по наповненню місцевих бюджетів. Найпоширеніші порушення, які ми виявляємо, – це недоотримання доходів бюджету у вигляді надходження коштів пайової участі на розвиток інфраструктури населених пунктів, порушення при укладанні договорів оренди і продажу комунального майна, недоотримання коштів від плати за землю. Це не дозволяє повною мірою наповнювати місцеві бюджети і реалізувати багато соціальних програм», – зазначив Олег Муратов.

Учасники засідання проаналізували результати децентралізації місцевих бюджетів на прикладі виконання бюджету м. Одеса; формування та виконання місцевих бюджетів Одеської області; особливості надходжень місцевих податків і зборів в умовах децентралізації. Обговорили проблеми формування мережі установ та організацій, які фінансуються з місцевих бюджетів області. Розглянули досвід та перспективи економічно обґрунтованого просторового планування розвитку територіальних громад та інші питання.