У Південному офісі Держаудитслужби підбили підсумки роботи за 2017 рік та визначили пріоритети на наступний рік


Сьогодні у Південному офісі Держаудитслужби відбулося засідання колегії, на якому підбито підсумки роботи офісу за 2017 рік. У засіданні взяв участь Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. На колегії були присутні заступник Одеського міського голови Світлана Бедрега, директори Департаментів Одеської обласної державної адміністрації, координатор Центру компетенцій ДП «Прозорро» в Одеській області Сергій Сарафанюк, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов у вітальному слові відзначив високий професіоналізм працівників офісу: «Дякую за гарну роботу та достойні результати. За підсумками минулого року аудитори забезпечили повернення до державного та місцевих бюджетів понад 60 мільйонів гривень. Результати вашої роботи – дуже важливі для області».

Максим Степанов окреслив пріоритетні напрями взаємодії офісу і облдержадміністрації: «Кошти, які надходять до обласного бюджету, повинні максимально ефективно використовуватись для розвитку області. Тому недопущення фінансових порушень, результативна співпраця у сфері державних закупівель, а також робота з виявлення резервів додаткового наповнення місцевих бюджетів – мета нашої співпраці».

Очільник області висловив впевненість у подальшій конструктивній роботі: «Я дуже розраховую на плідну подальшу співпрацю».

У підтвердження своїх слів Максим Степанов урочисто вручив Почесні грамоти за вагомий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері державного фінансового контролю, сумлінну працю, високий рівень виконання службових обов’язків співробітникам офісу: начальнику відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Оксані Шестаковій, заступнику начальника відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Тетяні Бахчеван, головному державному аудитору відділу контролю в органах влади, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Михайлу Донічу.

Начальник офісу Олег Муратов, починаючи колегію, подякував Максиму Степанову за участь у засіданні і запевнив його: «Ми продовжимо активно та продуктивно співпрацювати з обласною державною адміністрацією, місцевою владою – наші пріоритети повністю співпадають з тим, про що говорив Голова обласної державної адміністрації, і завданнями, які перед Держаудитслужбою ставить Уряд України».

Також у своїй промові Олег Муратов подякував підлеглим за ефективну, результативну роботу та якісне своєчасне виконання завдань обласного керівництва та Держаудитслужби: «Основні завдання, які ставили перед офісом в цілому, були виконані, підтвердженням тому є те, що ми зайняли передові позиції у загальній рейтинговій оцінці серед інших областей. Приємно, що одразу за нами опинилось Миколаївське управління та в першу п’ятірку увійшло Херсонське управління. Це найкраще підтвердження тому, що ми на вірному шляху».

Також Олег Муратов відмітив позитивні зрушення у співпраці з правоохоронними органами: «У минулому році ми проводили круглий стіл з представниками правоохоронних органів, і хочу подякувати обласній державній адміністрації, яка виступила комунікатором і координатором наших спільних дій. Взагалі протягом року до правоохоронних органів передано 82 матеріали контрольних заходів, за результатами їх розгляду розпочато 43 досудових розслідування та вручено 21 письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення».

Далі перший заступник начальника Південного офісу Держаудитслужби Валентина Король проаналізувала ключові питання діяльності офісу за 2017 рік, доповіла про результати роботи за звітний період та проведені контрольні заходи, спрямовані на забезпечення дієвості реформованої системи державного фінансового контролю.

Також колегія розглянула низку питань щодо вдосконалення роботи офісу, законодавчі новації щодо здійснення моніторингу закупівель, результати проведення офісом державного фінансового контролю у галузі освіти і науки області, проаналізувала стан дотримання антикорупційного законодавства, виконавської дисципліни та результати роботи з персоналом.

Додатково.

Впродовж 2017 року державні аудитори апарату Південного офісу Держаудитслужби забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 71 млн грн. Загалом же за результатами проведених минулого року контрольних заходів одеські аудитори виявили втрат на понад 91,2 млн грн.

Завдяки роботі аудиторів повернуто до Державного та місцевих бюджетів майже 61 млн грн.

За результатами аналізу процедур закупівель (без виходу на об’єкт контролю та шляхом запиту документів) Південний офіс Держаудитслужби попередив порушення на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на загальну суму 1,4 млрд гривень.

За недотримання законодавства 296 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 68 – до дисциплінарної та матеріальної, зокрема 10 осіб звільнено із займаних посад.