25 РОКІВ НА СЛУЖБІ ДЕРЖАВІ І ГРОМАДЯНАМ


26 січня – День створення Державної контрольно-ревізійної служби України, правонаступником якої є Державна аудиторська служба України. Саме цій даті присвячено проведення під головуванням начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова «круглого столу».

У заході взяли участь начальник Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області Віра Слаута, директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської облдержадміністрації Дмитро Радулов, заступник директора Департаменту фінансів Одеської облдержадміністрації Дмитро Городинський. На засідання запрошено колишніх керівників – ветеранів Служби.

«25-річна історія Служби це, безперечно, часточка історії України, нерозривно пов'язана з історією становлення державності як складова її фінансової безпеки», – розпочав «круглий стіл» начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов та упродовж своїх слів запросив всіх переглянути невеличкий фільм, спеціально підготовлений до ювілею Служби.Після здобуття у 1991 році Україною незалежності виникла потреба у підвищенні ролі державного фінансового контролю, тому на початку 1993 року було прийнято Закон України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» та створено Службу.

Службу наділили певними функціями та обов’язками, і перш за все здійсненням контролю за законним, цільовим і ефективним використанням державних коштів і матеріальних ресурсів.

Держава розвивалася та продовжувала працювати над підвищенням фінансової дисципліни у державному секторі економіки. Одним з кроків на цьому шляху стала реорганізація Державної фінансової інспекції у Державну аудиторську службу, що розпочалась в жовтні 2015 року. «Метою цього кроку було переформатувати службу, перейти від функцій контролю до аудиту, який націлений на попередження, запобігання нецільовому, неефективному використанню бюджетних коштів та майна, переорієнтування інспектування саме на значні фінансові порушення. Аудит має важелі не тільки виявити порушення, а й проаналізувати, чому вони виникли, надати дієві пропозиції, як їх унеможливити надалі», – продовжив Олег Муратов.

«Оновлена Служба існує всього два роки, змінилися пріоритети, але хочу сказати, нам є чим пишатися. За 2017 рік виявлено порушень на 91 млн грн, з них повернуто завдяки аудиторам до державного та місцевого бюджетів майже 71 млн грн. Для мене це дуже важливий показник ефективності роботи офісу».

В рамках проведення децентралізації як не найважливішим є ефективність використання коштів бюджетів, пошук резервів збільшення їх дохідної частини та оптимізація їх видатків. Що також є одним з пріоритетів роботи аудиторів.

«Крім того, Держаудитслужба є контролюючим органом у сфері публічних закупівель і за підсумками року Південний офіс входить до трійки лідерів, – продовжив Олег Муратов. – До речі, вчора було підписано Закон України «Про публічні закупівлі» та деяких законів України щодо здійснення моніторингу закупівель», який значно посилює повноваження аудиторів у сфері публічних закупівель».

Більш детально презентацію змін у законодавстві та роботу підрозділу з моніторингу та перевірок закупівель представив начальник відділу Олександр Васильєв.

Потім Віра Слаута привітала присутніх з нагоди 25-річного ювілею, відмітила високий професіоналізм аудиторів та підкреслила, що налагоджена взаємодія між казначейською та аудиторською службами приносить значну реальну користь області.

Далі Олег Муратов звернувся до присутніх: « Сьогодні ми щиро вітаємо колишнього начальника КРУ області Степана Костянтиновича Стоянова. Багато сил віддано ним створенню у 1993 році Контрольно-ревізійної служби в Одеській області та на протязі 10-ти років керуванню управлінням».

«Становлення Служби відбувалося одночасно із процесом державотворення. У ті складні часи Служба забезпечувала виконання завдань, визначених Законом, доручень Президента України, Уряду.

І ті завдання виконували люди, які історію Служби творили: Мазарак Володимир Петрович, Геращенко Лариса Володимірівна, Назаров Борис Костянтинович, Опаристий Михайло Семенович, Приймак Василь Михайлович, Міхов Іван Іванович, Ланова Валентина Пантеліївна, Нікола Ігор Михайлович, Білоконь Андрій Андрійович та багато-багато інших. Але час і соціально-економічний стан держави не стоять на місці і диктують нові завдання, які необхідно розв’язувати новим органам державного фінансового контролю, зокрема, Державній аудиторській службі», – зазначив Степан Стоянов.

Підсумовуючи, Олег Муратов ще раз привітав присутніх зі святом: «Все під силу кадровому потенціалу Служби, який у всі часи був високопрофесійним, відповідальним і принциповим. Вітаючи всіх присутніх з 25-річним ювілеєм, бажаю щастя, міцного здоров’я, миру і родинної злагоди, і нехай наші здобутки рік у рік зміцнюють на краще нашу країну».